در رسانه| راه اندازی سامانه کاهش طلاق در جهت انجام مداخلات روانشناختی به صورت قانونی است

جمشید شیران از راه اندازی سامانه کاهش طلاق خبر داد و گفت: این سامانه در جهت ضرورت انجام مداخلات روانشناختی به صورت قانونی راه اندازی شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان اظهار کرد: سامانه کاهش طلاق (تصمیم) یک سامانه سراسری است که همزمان در سراسر کشور در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شده است.

وی افزود: این سامانه با همکاری قوه قضاییه و معاونت شورای انقلاب فرهنگی راه اندازی شده است.

شیران با بیان اینکه به وسیله این سامانه تقاضای طلاق افراد متقاضی از طریق پیامک ثبت و نوبت دهی برای هر متقاضی انجام می شود گفت: پس از ثبت نام سیستم به صورت اتوماتیک پرونده این افراد را به مراکز مشاوره یا کلینیک های تخصصی سازمان بهزیستی ارجاع می دهد.

وی با اشاره به اینکه مراکز مشاوره یا کلینیک های تخصصی بهزیستی موظفند ظرف ۴۵ روز پروسه را پیگیری و کارهای مداخله و مشاوره را قبل از طلاق انجام دهند خاطرنشان کرد: اگر پس از مشاوره زوجین به زندگی بازگردند پرونده بایگانی و بسته می شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان همدان ادامه داد: اگر زندگی مشترک زوج های متقاضی طلاق به سازش نرسد، پرونده برای پیگیری به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی وارد می شود.

شیران با بیان اینکه مراکز مداخله در خانواده در همه شهرستان های استان فعال است گفت: برای سامانه کاهش طلاق علاوه بر تیم دفاتر مداخله در خانواده، از روانشناسان و مددکاران اورژانس اجتماعی و مراکز مداخله در بحران هم استفاده می شود.

وی با اشاره به هدف از ایجاد سامانه کاهش طلاق بیان کرد: این سامانه در جهت ساماندهی طلاق و ضرورت انجام مداخلات روانشناختی به صورت قانونی است.

شیران با اشاره به اینکه در گذشته مراکز قوه قضاییه و دادستان ها افراد متقاضی طلاق را به مراکز مشاوره ارجاع می دادند افزود: با راه اندازی این سامانه مشاوره قبل از طلاق برای متقاضیان اجباری شده و هر کس به قوه قضاییه مراجعه کند باید وارد این سامانه شود و مراحل ثبت نام را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه پس از ثبت اطلاعات هویتی کد پیگیری برای هر فرد صادر می شود تصریح کرد: این سامانه در جهت سیاست کنترل طلاق در استان ها راه اندازی شده است.

کد خبر 13789

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

خدمات بهزیستی