بازدید مدیرکل

دکتر حسین نحوی نژاد گفت: یکی از خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانسته و بخش روانشناسی کار اورژانس اجتماعی را جهت انتخاب ارائه بهترین راهکار و در نتیجه آسیب کمتر یکی از وجوه قابل توجه این حوزه عنوان نمود که کارشناسان تخصصی این حوزه باید همواره برای ارتقای آن بکوشند.

مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد به اتفاق مشاور اجرایی آقای سید مهدی خدمت بین دانا ، آقای مهدی پور رئیس اداره حراست ،رئیس تدارکات آقای حسینی ، رئیس بهزیستی شهرستان رشت خانم دکتر ییلاق بیگی و جمعی از کارشناسان مربوطه از اورژانس اجتماعی (123) بهزیستی شهرستان رشت بازدید نمودند.

دکتر حسین نحوی نژاد ضمن بازدید از بخش های مختلف ،  مسائل و مشکلات پرسنل و مرکز را بررسی نمودند.

وی در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان رشت ، این بخش از بهزیستی را بخشی پویا و مهم دانست که باید تقویت شود .

ایشان یکی از خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانسته و بخش روانشناسی کار اورژانس اجتماعی را جهت انتخاب ارائه بهترین راهکار و در نتیجه آسیب کمتر یکی از وجوه قابل توجه این حوزه عنوان نمود که کارشناسان تخصصی این حوزه باید همواره برای ارتقای آن بکوشند.

مدیرکل بهزیستی گیلان افزود: مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی شامل  بخش های تخصصی از جمله مرکز مداخله در بحران، سامانه 123، خدمات اورژانس اجتماعی سیار، مداخله در خانواده با هدف کاهش طلاق، خانه امن برای زنان خشونت دیده، مرکز آموزشی و حمایتی کودک و خانواده، مرکز بازپروری و پایگاه خدمات اجتماعی است و سیستم مراجعه افراد ، برای دریافت خدمت را از سه طریق سامانه 123، خط مشاوره 1480 ، نهادها و دستگاه های مختلف یا مراجعه فردی بیان نمود.

وی ادامه داد: در تمامی این مراکز تیم های تخصصی از جمله روانشناس و مددکار حضور دارند و در حل مشکلات مراجعه کنندگان مداخله می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.