پذیرش ۲۰۱۲ زن در خانه‌های امن/ «ضرب و شتم» بیشترین نوع خشونت خانگی علیه زنان

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از پذیرش ۲۰۱۲ زن در خانه‌های امن خبر داد.

«محمود علیگو» سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره خشونت خانگی و زنانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند، گفت: نوع خشونت و سطح خشونت تعاریف متفاوتی دارد. در اورژانس اجتماعی زنانی را داریم که با حکم قاضی به دلیل خشونت خانگی که علیه‌شان روا داشته‌اند، از منزل خارج و به خانه‌های امن منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: خشونت علیه این زنان بیشتر در زمینه ضرب و شتم بوده است. در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۵۹۱ نفر را در مراکز شبانه‌روزی دولتی در قالب خانه‌های امن پذیرش کرده‌ایم.همچنین در این مدت هزار و ۴۲۱ نفر از زنان در معرض خشونت خانگی در مراکز غیردولتی پذیرش شده‌اند.

تصریح کرد: زنان خشونت دیده حداکثر به مدت ۶ ماه در این خانه‌ها نگهداری‌می‌شوند. مددکاران و مشاوران در این مراکز تلاش می‌کنند تا این زنان با همسران‌شان سازش کرده و به زندگی خانوادگی‌شان بازگردند، اما چنانچه جان این زنان در خانه در معرض خطر باشد، قطعا اولویت ما حفظ جان این افراد خواهد بود.

علیگو خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰ مرکز غیردولتی در قالب خانه‌های امن داریم و در تلاش هستیم، این مراکز را گسترش دهیم. همچنین ۸ مرکز دولتی هم داریم که در تلاش هستیم تا این مراکز را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

کد خبر 13540

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

خدمات بهزیستی