کد خبر: 1346
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
پاکدشت- مسکن

جلسه هماهنگی احداث 114 واحد مسکن ویژه مددجویان بهزیستی در شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی پاکدشت، جلسه هماهنگی احداث مسکن ویژه افراد واجدالشرایط و تحت پوشش به ریاست هادی تمهیدی فرماندار و با حضور مهشید چوبکار معاون مشارکتها و اشتغال  بهزیستی استان تهران، محمود برزگر رییس اداره بهزیستی پاکدشت،  فرمانده سپاه سازندگی سیدالشهداء(ع) سرهنگ اصغری سپاه استان تهران، معاونین فرمانداری، شهرداران و بخشداران پاکدشت و نماینده بنیاد مسکن و دیگر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
معاون امور مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران گفت: یکی از اقداماتی که از سوی سازمان بهزیستی در سال‌های گذشته به طور مداوم و منظم پیگیری شده است احداث مسکن برای مددجویان تحت پوشش است که در این زمینه نیز در حال حاضر 103 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی که مسکن نداشته‌اند واگذار شده است که از این تعداد 67 هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید واگذار شده است.
وی افزود: هم اکنون 114 خانوار مددجو در شهرستان پاکدشت نیز برای دریافت مسکن از سازمان بهزیستی پشت نوبت قرار گرفته‌اند.
چوبکار گفت: ما هم اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم با هماهنگی با سایر فرمانداری ها و ادارات، مسکن مورد نیاز جامعه هدف خود را بسازیم که البته این کار بسیار سخت و دشواری است و مستلزم همکاری بخش‌های مختلف است که امیدواریم با مشارکت تمام دستگاه‌ها این اتفاق مهم عملیاتی شود.
تمهیدی ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت:  تامین مسکن برای دهک های ضعیف جامعه و ایجاد اشتغال برای آن ها از اولویت های دولت است و امیدواریم با هماهنگی های لازم میان نهادهای متولی این مهم در شهرستان اجرایی شود.
در خاتمه محمود برزگر رئیس بهزیستی پاکدشت ضمن تشکر از فرماندار برای تشکیل اولین جلسه شهرستانی در استان تهران، جهت پیگیری تفاهم نامه ساخت مسکن مددجویی فی مابین سازمان بهزیستی و بسیج سازندگی توضیحاتی در ارتباط با برنامه ها و طرح ها ی اداره بهزیستی در شهرستان پاکدشت ارائه کرد.
گفتنیست: در ادامه مقرر شد اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت نسبت به اعلام جامعه آماری خانواده های معلولین به تفکیک نوع معلولیت، تعداد افراد تحت تکفل یا سرپرست خانواده، اقدام کرده و با همکاری فرمانداری، زمین مورد نیاز با مشارکت تمام دستگاهای دولتی اعم از شهرداریها، بخشداریها (دهیاری ها ) بنیاد مسکن، راه و شهرسازی معرفی و جهت ساخت در سال جاری تخصیص یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.