نشست صمیمانه رییس سازمان با نمایندگان مراکز توانبخشی

نشست صمیمانه رییس سازمان بهزیستی با نمایندگان استانی انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی؛صبح امروز در ساختمان ستاد بهزیستی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این جلسه برخی نمایندگان حاضر به طرح مهمترین مسائل همه گیر در مراکز پرداختند که مواردی همچون بروز مشکلات مالی، لزوم برآورد واقعی هزینه های تمام شده، انطباق مبلغ یارانه ها با هزینه ها متناسب با رشد تورم، بازنگری و تعدیل قوانین و... از مهمترین موضوعات عنوان شده در جلسه هستند.

دکتر وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور در این نشست با تأکید بر این نکته که مراکز سازمان؛فرزند دردانه بهزیستی هستند، گفت: اصل و کف کار ما در بهزیستی همینجاست و ما در مقابل هم و دو طرف یک میز ننشسته ایم؛ بلکه من و شما با مشارکت و همفکری یکدیگر و با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی باید در باره مشکلات چاره اندیشی کنیم و به راهکار مناسب برسیم.

وی افزود:محوریت بهزیستی افراد دارای معلولیت هستند و هدف و سیسات اصلی ما رساندن کیفیت زندگی این افراد به حد مطلوب است و در این راه خط قرمز همه ما که به هیچ وجه نباید از آن کوتاه بیاییم، حقوق افراد دارای معلولیت است.

  رییس سازمان بهزیستی کشور شفاف سازی و برقراری انضباط مالی را چاره بسیاری از مسائل دانست و گفت:ارائه آمار دقیق و محکم، قدرت چانه زنی و مطالبه ما را افزایش می دهد و می توانیم درخواست های خود را مستدل و منطقی جلو ببریم.

وی افزود: از بهمن ماه سال گذشته آمار واقعی افراد نیازمند  یارانه  کارهای کارشناسی مستمر و دقت بالا به دست آمده است که کمک بزرگی به ما بوده است. زیرا حذف افراد فوت شده و یا تکراری از سیستم  موجب ذخیره هزینه ها شده است.

قبادی  دانا گفت: در این روند به عدد ۴۷ هزار نفر با کد ملی رسیده ایم که متاسفانه برای ۸ هزار نفر یارانه پرداخت نمی شود و به دنبال راهکاری برای تأمین این کسری هستیم.

رییس سازمان بهزیستی کشور در خصوص تعدیل و بازنگری در دستورالعمل ها گفت: مخالفت کردن با تغییرات منطقی نیست و "تغییر" در مجموع  می تواند آثار بهینه ای داشته باشد اما هر مداخله ای آثار سوء خواهد داشت و لازم است در یک ساختار تحول اداری تکلیف آیین نامه ها و دستور العمل ها روشن شود.

وی گفت: مقرر شده است که افراد مجهول الهویه از ابتدای امسال تا سه ماه و به میزان ۵ هزار نفر بر روی تخت بستری بیمه شوند و اگر در هر استانی به این اصل پرداخته نمی شود؛ حتما اعلام شود تا پیگیری کنیم.

وی همچنین در مورد  روش تأمین داروهای مصرفی مراکز گفت: شرکت های دارویی بسیاری در کشور وجود دارند که می توان با آنها مذاکره کرد و لیست داروهای نزدیک به انقضا را از آنها گرفت و در صورت تطابق با موارد مورد نیاز علاوه بر تأمین  داروی مصرفی مراکز از امحای داروها  و هدر رفت  سرمایه ها جلوگیری کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.