بازدید وزیر امور اجتماعی و کار سوریه از مرکز توانبخشی و مراغبتی معلولان ذهنی نارمک تهران

وزیر امور اجتماعی و کار کشور سوریه در بازدید از مرکز توانبخشی و مراقبتی معلولان ذهنی نارمک، گفت: مشابهت‌های خدمات به اقشار ضعیف در ایران و سوریه می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های همکاری و توسعه روابط در حوزه خدمات بهزیستی باشد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، «ریمه قادری» وزیر امور اجتماعی و کار سوریه در بازدید از مرکز توانبخشی و مراقبتی معلولان ذهنی نارمک ضمن تقدیر از انتقال تجربیات ایران به هئیت بازدیدکننده، گفت: در سوریه قانون اساسی و قوانین دیگر تضمین کننده ارائه خدمات حمایتی و تخصصی به افراد نیازمند است و از سال 2004 قانون خاصی در این موضوع تصویب شده است.

 وزیر امور اجتماعی و کار سوریه، افزود: سوریه عضو کنوانسیون حقوق کودک است و بر این اساس خدمات خود را به کودکان و نیازمندان گسترش می‌دهیم.

وی به تشابه فعالیت‌های حمایتی و اجتماعی در کشور اشاره کرد و عنوان کرد: مشابهت‌های خدمات بهزیستی در 2 کشور می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های همکاری و توسعه روابط در حوزه خدمات بهزیستی باشد.

قادری با بیان اینکه کارها و هزینه‌ها توسط مردم و خیرین پرداخت می‌شود، ضمن دعوت از بهزیستی برای بازدید از سوریه، ادامه داد: علاقه‌مندیم میزبان هیئت ایرانی باشیم تا از خدمات بهزیستی در کشور سوریه که با وجود جنگ و تحریم‌های اقتصادی همچنان ادامه دارد، بازدید شود.

همچنین در این بازدید داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران گزارشی از خدمات سازمان بهزیستی به گروه های مختلف جامعه ارائه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.