شادیوند

مشاور استاندار و مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری ایلام گفت: دختران جامعه امروزی باید مطالبه گر بوده و با زبان علم و مهارت سخن بگویند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، ، مریم شادیوند روز سه شنبه در همایش دختران، حمایتهای روانی، اجتماعی و توسعه پایدار در اداره کل بهزیستی ایلام افزود: نگاه جامعه به دختر و پسر نه جنسیتی بلکه باید با رویکرد انسانی باشد و افراد به سمت انسانیت حرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه دختران جامعه باید آگاه باشند افزود: دختران دانش آموخته باید نگرش اشتغال محض در کسب و کارهای دولتی را در ذهنشان اصلاح کرده و بدنبال تولید شغل باشند.

وی همچنین اظهار کرد: دختران باید به این آگاهی برسند که از ازدواج‌های شتاب زده پرهیز و دانش مهارتی قبل از ازدواج را فرا گرفته تا زندگی موفقی داشته باشند.

مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری ایلام از خدمات پیشگیرانه بهزیستی در حوزه‌های مختلف بویژه آسیب‌های اجتماعی تقدیر کرد.

*** دختران جامعه رشد توانمندیهای فکریشان را گسترش دهند

مدیر کل بهزیستی ایلام نیز در این آیین با بیان اینکه دختران جامعه باید رشد توانمندیهای فکریشان را گسترش داده تا بتوانند نگرششان را اصلاح کنند افزود: رشد علمی به تنهایی کافی نیست بلکه باید فرد بتواند آن‌را در رفتار زندگیش بکار گیرد.

زهرا همتی با تاکید بر اینکه تاب آوری اجتماعی دختران باید تقویت شود افزود: دختران باید با افزایش دانش خود توانایی تغییر نگرش را در خود تقویت کنند.

وی گفت: دختران جامعه باید کسب الگوی مناسب اسلامی، ایرانی را مد نظر قرار دهند.

وی شناسایی و بکارگیری توانمندیهای زنان برای توسعه پایدار را رویکرد دولت ندبیر و امید دانست و گفت: دختران جامعه امروز باید مطالبه گر باشند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام نیز در این آیین ویژگی انسان های سالم را اعلام کرد و گفت: یکی از مهمترین این ویژگی ها داشتن قدرت خودشناسی و توانایی برقراری ارتباط و تعامل با دیگران است.

شاپور کردی داشتن احساس مسئولیت، احترام گذاشتن به خود، قدرت ابراز وجود و بیان احساس، احساس لذت در تنهایی و در جمع، ایجاد تعادل بین توانمندیهای شخص با هدفگذاری زندگی، توانایی خود کنترلی، عدم تحقیر دیگران و درامان بودن افراد جامعه از یکدیگر را از دیگر ویژگی های یک انسان سالم عنوان کرد.

در پایان این آیین ۱۵ مورد جهیزیه اهدایی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی به نوعروسان مددجوی بهزیستی اهدا و از شماری از دختران موفق مددجوی بهزیستی در زمینه های ورزشی، تحصیلی و هنری و همچنین گروه های برتر جشنواره سرودهای نماز تقدیر شد.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.