ملارد. روز دختر

جشن ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر با حضور مسئولین شهرستانی درخانه کوچک نیایش مهر در ملارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ملارد، جشنی به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س) وگرامیداشت روز دختر درخانه کوچک معلولین دخترانه نیایش مهر با حضور دکتر یزدانیار معاونت سیاسی و انتظامی فرمانداری، اکبری رئیس شورا، مرتضی قربانی رئیس اداره بهزیستی، روسای ادارات هلال احمر، شبکه بهداشت،کتابخانه ها، کمیته امداد امام خمینی(ره) و.....برگزارشد.
مرتضی قربانی هدف از برگزاری این مراسم  را تجلیل از مقام دختران و جشن روز دختر اعلام و بر الگوسازی از شخصیت آن حضرت برای دختران این سرزمین تاکید کرد.
وی در بیان تبین و تشریح اهداف راه اندازی خانه های کوچک ویژه معلولان ذهنی مرزی  یا ضعیف گفت: این اقدام در راستای ایجاد فرصت جهت ظرفیت سازی برای حضور جدی معلولان ذهنی برای مشارکت اجتماعی، تحصیل، اشتغال و نیز ازدواج است.
قربانی ادامه داد: خانه کوچک نیایش مهر با پذیرش 20 نفر و  با کسب مجوز از اداره بهزیستی راه اندازی شده و درآن به فرزندان معلول ذهنی دو سال به بالا(دختران) مجهول الهویه، بی سرپرست و بدسرپرست خدماتی نظیر اردوهای تفریحی، کلاسهای آموزشی و برنامه های شاد و ... ارائه می شود؛  معلولان ذهنی عضوخانه کوچک تحت آموزش های متنوع در زمینه های رشدی و مورد نیاز ازجمله:گلیم بافی، بافتنی کاردستی و...قرار می گیرند.
گفتنیست: دراین مراسم برنامه های مختلفی از جمله مولودی خوانی و مدیحه سرایی، سرود و تقدیم هدیه به فرزندان اجرا شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.