تجلیل

آئین تجلیل از جانبازان حادثه هفتم تیر با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در ستاد مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، آئین تجلیل از جانبازان حادثه هفتم تیر با حضور «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور و «احمد فیاض‌بخش» مشاور سازمان بهزیستی کشور، «حبیب‌الله رحیمی‌شیخ» مشاور امور ایثارگران بهزیستی کشور در ستاد مرکزی برگزار شد.

«وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، ۸ سال جنگ تحمیلی و حادثه هفتم تیر، شهید فیاض‌بخش را پیشکسوت و بنیانگذار بهزیستی معرفی کرد و گفت: اگر خدمات بزرگی را در بهزیستی شاهد هستیم، مدیون شما عزیزان است؛ در بدو ورودم به سازمان، عملکرد بهزیستی در ۳۹ سال فعالیت را احصاء کردیم و در قالب کتاب جامع منتشر شد و سعی خواهیم کرد براساس ماموریت‌های محوله به وظیفه خود عمل کنیم.

نگارش تجارب یک مددکار در ۳۰ سال خدمت

در ادامه «ناصر علیخانی» جانباز حادثه هفتم تیر و مدیرکل آسیب‌دیدگان اجتماعی در دوره تصدی شهید فیاض‌بخش بر استفاده از تجارب و علم پیشکسوتان در حوزه سلامت اجتماعی تاکید کرد و گفت: تجارب سی‌ساله خود را در بهزیستی با مددکاری برای افراد آسیب‌دیده نگارش کردم و امیدوارم در چاپ این کتاب بتوانم حمایت سازمان را به همراه داشته باشم.

علی‌رغم حضور مددکاران، نقش مددکاری در بهزیستی کمرنگ است

«سید جلال ساداتیان» یکی دیگر از جانبازان حادثه هفتم تیر و مدیرکل مشارکت‌های مردمی و رئیس ستاد جبهه و جنگ در دوره تصدی شهید فیاض‌بخش در ادامه با بیان اینکه نقطه قوت سازمان بهزیستی کشور مددکاری اجتماعی است، افزود: منشاء شکل‌گیری بهزیستی فعالان سیاسی بودند که از شاگردان شهید بهشتی بودند که در نگاه مدیریتی بر «متخصص متعهد» و یا «متعهد متخصص» معتقد بودند.

وی با بیان اینکه در بدو تشکیل سازمان بهزیستی کشور بالغ بر ۱۳ هزار کودک بی‌سرپرست به ما واگذار شد، ادامه داد: محوریت بهزیستی مددکاری اجتماعی است اما علی‌رغم حضور مددکاران، نقش مددکاری در بهزیستی کمرنگ شده است که قطع به یقین این تضعیف در روند زمان اتفاق افتاده است و تنها راه نجات تعامل بیشتر با نهادهای آموزشی متولی تربیت مددکار و حضور پررنگ مددکاران است.

تاکید بر راه‌اندازی مهندسی اجتماعی در بهزیستی

در ادامه «حسین صادقی نیارکی» جانباز حادثه هفتم تیر و مددکار اجتماعی در دوره تصدی شهید فیاض‌بخش با انتقاد از حضور متکدیان و سوء استفاده باندهای مافیایی برای تکدی‌گری کودکان، بر اسلامی شدن چهره پایتخت تاکید کرد و گفت: متاسفانه در این دوران برچسب کودکان کار و خیابان به این افراد می‌زند که اصلاً تابعیت ایرانی ندارند و حتی افرادی بدون هیچ ساماندهی در خیابان به نفع کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست پول جمع می‌کنند؛ این در حالی است که باید یک مهندسی اجتماعی راه‌اندازی شود.

پیشنهاد عنوان « بهزیستی» از سوی شهید بهشتی

«محمدحسن اصغرنیا» یکی دیگر از جانبازان حادثه هفتم تیر و قائم مقام و معاون اداری و مالی در دوره تصدی شهید فیاض‌بخش با بیان اینکه با ادغام ۲۶ نهاد و ارگان، سازمان بهزیستی کشور با تلاش‌های شهید فیاض‌بخش و دکتر لواسانی شکل گرفت، گفت: دکتر بهشتی جهان‌بین و جهان‌دیده بود؛ او فردی مبتکر بود چراکه در زمان نام‌گذاری کلمه welfare به معنای بهزیستی را پیشنهاد دادند. در حال حاضر باید بازگشتی به خویشتن خویش داشت یعنی باید در میان مردم رفت و بازدیدها را سرلوحه کار خود قرار دهید.

یادآوری می‌شود، رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان این نشست صمیمی با اهداء لوح از «ناصر علیخانی»، «سید جلال ساداتیان»، «حسین صادقی نیارکی»، «محمدحسن اصغرنیا» و «ابوالفضل اجاره‌دار» تقدیر و تشکر کرد.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

» آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.