کد خبر: 1302
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
بنر هفته بهزیستی

مدیر کل بهزیستی ایلام برنامه های این اداره کل در هفته بهزیستی (22تا 28تیرماه) را تشریح کرد.

زهرا همتی بیان کرد: در هفته بهزیستی امسال 59 مددجوی زیر پوشش در این استان صاحبخانه می شوند.

وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی مهران، دهلران، چرداول، سیروان، ایلام، ایوان، بدره و دره شهر احداث شده اند.

وی با ذکر اینکه همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی چهار طرح اشتغالزایی در شهر ایلام و ۵۳ طرح اشتغالزایی در دره شهر افتتاح می شود ادامه داد: همچنین مرکز ژنتیک در دهلران، مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی و مرکز CBR در ایلام، مرکز ویزیت در منزل توانبخشی سالمندان ایوان، مرکز ویزیت در منزل سالمندان، مرکز سلامت روان و پایگاه دایمی غربالگری بینایی کودکان در آبدانان افتتاح خواهند شد.

وی افتتاح نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده در شهر ایلام، برگزاری نمایشگاه محصولات صنایع دستی مددجویان، اهدا جهیزیه به ۱۷ نوعروس، بازدید مسئولان استانی از منازل مددجویان و مراکز بهزیستی، اعزام زنان سرپرست خانوار به مشهد مقدس، دیدار شورای معاونان بهزیستی با مسئولان استان، نشست با موسسه های مردم نهاد و تبلیغات محیطی و رسانه ای را از دیگر برنامه های هفته بهزیستی امسال برشمرد.

مدیر کل بهزیستی ایلام یادآور شد: امسال برای نخستین بار جشنواره بهزیستی، رسانه و مسئولیت اجتماعی برگزار و از خبرنگاران فعال در حوزه بهزیستی تقدیر به عمل می‌آید.

به گفته وی، این جشنواره در چهار بخش خبر، گزارش، مقاله و یادداشت و گفتگو و مصاحبه برگزار و از خبرنگاران برگزیده تجلیل خواهد شد.

وی شعار امسال هفته بهزیستی را به زیستن، در گام دوم شفافیت، توانمندسازی و ارتقای اجتماعی عنوان کرد.

۲۲ تا ۲۸ تیرماه امسال به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.