کرمان|رونمایی از سند جامع سالمندی و سامانه «توان به » در شورای اداری استان  

از سند جامع سالمندی و سامانه «توان به » با حضور مدیر کل و معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان ، استاندار ، رییس سازمان امور اجتماعی کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در شورای اداری استانداری رونمایی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان در آیین رونمایی از سند جامع راهبردی سالمندی استان و سامانه« توان به » با اشاره به آمار 9 درصدی سالمندی در استان کرمان گفت : با استفاده از این سامانه امکان دسترسی سالمندان به دریافت خدمات از راه دور از جمله خدمات مشاوره ای در حوزه توانبخشی ، پزشکی ، روانشناسی و حقوقی انجام می شود .
صادق زاده با بیان اینکه تمام مراحل کار سامانه توان به در استان کرمان انجام شده است عنوان کرد : در این استان چندین طرح و برنامه در قالب سامانه های خدمت رسانی به معلولین و سالمندان برای ورود به سالمندی سالم از جمله سامانه آنلاین « توان به »  طراحی و اجرایی شده است .
وی با اشاره به روند رو به رشد جمعیت سالمندان  اظهار داشت :  با تدوین سند جامع راهبردی سالمندی استان ، زمینه برنامه‌ریزی  علمی دقیق برای مسئولین و متولیان فراهم شده است و همچنین سالمندان می توانند با طرح سوالات و مسائل مربوط به بازه سنی خود  با مشاوره دقیق و علمی از خدمات و امکانات سامانه «توان به » بهره مند شوند . 
وی خاطر نشان کرد : 20 طرح و ایده اجتماعی با هدف حمایت و توانمندسازی گروه های هدف  در بهزیستی استان کرمان طراحی و تدوین شده که یکی از شاخص ترین این طرح ها، ماده 75 قانون برنامه ششم توسعه است .
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.