دریافت تسهیلات

معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران گفت: 280 مددجو از طریق سامانه کارا در انتظار دریافت تسهیلات هستند تا اشتغال و روند تولید را رونق بخشند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، 280 مددجوی بهزیستی تهران در انتظار دریافت تسهیلات هستند .

معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران گفت: 280 مددجو از طریق سامانه کارا در انتظار دریافت تسهیلات هستند تا اشتغال و روند تولید را رونق بخشند.

مهشید چوبکار اظهار داشت: از این تعداد 125 نفر به بانک ها معرفی شده اند و در حال سپری کردن روند تکمیل پرونده برای دریافت تسهیلات هستند و بقیه منتظر تأیید سازمان بهزیستی برای معرفی به بانک ها هستند.

وی افزود: هم اکنون 350 تن از مددجویان بهزیستی در سامانه کارا به آدرس https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کرده اند و در حال بارگذاری طرح ها و اطلاعات خویش هستند.

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه این سامانه از 2 سال گذشته فعالیت خویش را در راستای رونق تولید آغاز کرده است: سامانه «کارا» از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ثبت نام دریافت تسهیلات طرح های توجیهی اشتغالزا در دو برنامه «اشتغال فراگیر» و «اشتغال روستایی» طراحی شده و درحال اجراست.

وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال روستایی در رشته های مختلف از جمله دامداری، کشاورزی، صنایع دستی و سایر موارد در نظر گرفته شده است که برای کارفرمایان تسهیلات تا سقف 150 میلیون تومان با شرط ایجاد اشتغال برای سه نفر دیگر پرداخت می کند.

چوبکار اضافه کرد: همچنین برای خوداشتغالی مددجویان تسهیلات تا 50 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی بر همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات تاکید کرد و گفت: تعدادی از مددجویان با بانک ها در رابطه به تعداد ضامنان لازم برای تأیید مشکل داشته اند که از طریق استانداری و فرمانداری این موضوع را پیگیری می کنیم تا تسهیل در پرداخت را شاهد باشیم.

معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران خاطر نشان کرد: تا کنون به شمارش انگشتان دست مددجویان توانسته اند از طریق سامانه کارا تسهیلات دریافت کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.