تولیت آستان قدس

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در حاشیه دیدار تولیت آستان قدس رضوی از شیرخوارگاه علی اصغر (ع ) بیان کرد: دولت در حال حاضر کودکان زیر سه سال را به مراکز خیریه واگذار نمی کند به همین دلیل تمام کودکان زیر سه سال در مرکز شیرخوارگاه علی اصغر پذیرش می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی  مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در حاشیه دیدار تولیت آستان قدس رضوی از شیرخوارگاه علی اصغر (ع ) بیان کرد:  در حال حاضر کودکان زیر سه سال را به مراکز خیریه واگذار نمی کند به همین دلیل تمام کودکان زیر سه سال در مرکز شیرخوارگاه علی اصغر پذیرش می شوند.

دکتر پوریوسف با اشاره به اینکه شیرخوارگاه علی اصغر هشت هزار متر زیربنا است و ظرفیت پذیرش 60 کودک با 30 پرسنل دارد یادآور شد: ما در سال گذشته تا 220 کودک پذیرش داشتیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته 576 کودک شیرخوار یک روزه تا دو سال پذیرش و مجموعا از مرکز 650 کودک ترخیض شدند، تعدادی از این کودکان به فرزند خوادگی گرفته شدند، تعدادی به صورت موقت به خانواده بازگشتند و تعدادی به مراکز خیریه واگذار شدند.

وی بابیان اینکه 450 کودک را به فرزندخواندگی در سال گذشته تعیین تکلیف کردیم تصریح کرد:کودکان مورد پذیرش در این مرکز 80 درصد بدسرپرست هستند و والدین آنها توسط قاضی صلب صلاحیت شدند.

هزینه یک میلیارد تومانی بیمارستان برای نگه داری شیرخوارهای بیمار

وی ضمن اشاره به این که نوزادان پذیرش شده در مرکز به دلیل شرایط نامناسب در دوران بارداری مادر دچار بیماری و یا اعتیاد هستند گفت: بنابراین تمام کودکان باید یک دوره در بیمارستان تحت نظر باشند، در سال گذشته متقبل هزینه یک میلیارد تومانی نگه داری این کودکان در بیمارستان شدیم.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته 40 شیرخوار معتاد در مرکز پذیرش شدند عنوان کرد: در چهار ماهه اول امسال 146 پذیرش داشتیم و 154 خروجی داشیتم .همچنین در سال گذشته 220 کودک در مرکز تحت پوشش بودند که با تمهیدات اندیشیده شده به 110 کودک در حال حاضر رسیدند.

وی یکی از مشکلات مرکز را به کارگیری پرسنل و تقبل دستمزد آنها عنوان و اظهار کرد: با توجه به این که آستان قدس رضوی در خصوص نگهداری و هزینه های ایتام اقداماتی انجام می دهد در خواست داریم تا به اداره بهزیستی در راستای سامان دهی به کودکان تحت پوشش کمک کند.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.