دکتر آرام

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر اصل شفافیت خواستار انجام فعالیت های بهزیستی در اتاق شیشه ای قابل رصد برای عموم شد و خاطرنشان کرد: در رعایت حقوق شهروندی فقط به تکریم مراجعین حضوری بسنده نکنید بلکه تلاش کنید تا مراجعین غیر حضوری نیز از حداکثر خدمات بهره مند شوند.

با حضور دکتر سید سعید آرام؛ مدیرکل بهزیستی استان مازندران دوره آموزشی سامانه ارمغان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مازندران دکتر آرام ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) با تاکید بر استفاده از روش های نوین در مبحث برنامه ریزی گفت: برای همسو شدن با فناوری های نوین و دانش روز علاوه بر لزوم وجود زیرساخت های درست، به عزم و اراده جدی برای ایجاد تغییرات نیاز است.

وی با تاکید بر هماهنگی و همراهی همه حوزه ها در استفاده از سامانه ها، جزیره ای عمل کردن را آفتی در سیستم اداری دانست و افزود: تمامی اقدامات صورت گرفته به دنبال نظارت راهبردی در ارتباط با فعالیت ها در جهت مهیا کردن شرایط نهادینه کردن بهزیستن در جامعه است.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با اشاره به مشکلاتی که در گذشته در پرداخت مستمری مددجویان وجود داشت تصریح کرد: بالغ بر 50 هزار نفر مددجوی بهزیستی اکنون از طریق ثبت در سامانه ها با سرعت و شفافیت بالا مستمری دریافت میکنند.

دکتر آرام پروسه پرداخت یارانه مراکز شبانه روزی را 48 ساعت عنوان کرد و اذعان داشت: تا چند ماه قبل این روند 28 روز کار اداری را میطلبید .

وی نظارت راهبردی را یکی از اصلی ترین ارکان مدیریت عنوان کرد و با بیان اینکه در روش های نوین امکان بازرسی و پایش اطلاعات به آسانی ممکن شده است افزود: سامانه فعلی با ارتباطی که با سامانه ثبت احوال دارد جلوی بروز بسیاری از تخافات را گرفته است.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر اصل شفافیت خواستار  انجام فعالیت های بهزیستی در اتاق شیشه ای قابل رصد برای عموم شد و خاطرنشان کرد: در رعایت حقوق شهروندی فقط به تکریم مراجعین حضوری بسنده نکنید بلکه تلاش کنید تا مراجعین غیر حضوری نیز از حداکثر خدمات بهره مند شوند.

دکتر آرام افزود: مددجویان بهزیستی در هر نقطه از کشور با اتصال به اینترنت و از طریق سامانه ثبت درخواست در پورتال بهزیستی میتوانند درخواست های خود را اعلام و پیگیری کنند.

وی در پایان بر آموزش صحیح سامانه ها تاکید کرد و گفت: برای دسترسی به امکانات روز و بهره مندی از سرعت و سهولت راهی به جز پیوستن به چرخه استفاده از امکانات دولت الکترونیک وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.