جامعه خیرین حامی معلولین تاسیس می شود

به همت اداره کل بهزیستی خراسان رضوی جامعه خیرین حامی معلولین خراسان رضوی به منظور اقدامات حمایتی، درمانی، توانبخشی، توانمندسازی، اشتغال، مسکن و ازدواج برای افراد دارای معلولیت تاسیس می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا پوریوسف مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در نشستی که به منظور تاسیس جامعه خیرین حامی معلولین برگزار شد ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی اظهارداشت: یکی از ویژگی های سردار سلیمانی خلوص نیتشان بود و ما نیز قاسم سلیمانی های زیادی در مجموعه بهزیستی داریم یکی از ویژگی های خیرین ما خلوص نیتشان است که امیدواریم در جامعه خیرین حامی معلولین نیز شاهد حضورشان باشیم.

وی افزود: بهزیستی نهادی مردمی است و مردم هستند که بسیاری از فعالیت های بهزیستی را پوشش می دهند. در حال حاضر بیش از 220خیریه در استان خراسان رضوی در راستای فعالیت های بهزیستی قدم برمی‌دارند.

پوریوسف تصریح کرد: هدف از تشکیل این مجمع انجام فعالیت هایی در راستای خیریه ها نیست بلکه ما از مجمع حمایت های اجتماعی می خواهیم.خیریه ها در وسع کم اما با عمق زیاد کار می کنند اما هدف ما در مجمع خیرین حامی معلولین کار با وسعت زیاد است ما باید کاری کنیم تا معلولین در نهاد خانواده و جامعه توانمند شوند نه اینکه تحت پوشش خیریه ها قرار بگیرند.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت:  در مجمع خیرین حامی معلولین از توان افراد جوان و افراد باتجربه بهره مند خواهیم شد و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در راستای اهداف بهزیستی برای معلولین گام برداریم.

وی عنوان کرد: شناسایی و هدایت خیرین و جلب و جذب کمک های مشارکت جویانه در جهت اهداف موسسه، اقدامات حمایتی، درمانی، توانبخشی، توانمندسازی جهت افراد دارای معلولیت، اقدام در خصوص فراهم نمودن زمینه احداث ، تجهیز و تعمیر ساختمانها و فضاهایی با کاربردتوانبخشی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت، اقدام در زمینه پیشگیری از بروز معلولیت ها، تلاش و اقدام در جهت مناسب سازی  و ایجاد حق دسترسی برای افراد دارای معلولیت، تلاش و اقدام در جهت اجرایی شدن و رفع موانع مربوط به قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب سال 96 از اهداف جامعه خیرین حامی معلولین خواهد بود.

http://www.behzisti-kh.ir/

کد خبر 12583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =