بحران

ستاد مدیریت بحران اداره کل بهزیستی استان سمنان در پی زلزله دامغان پیامی در خصوص اجرای تمهیدات لازم در مراکزمنتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان در پی وقوع چندین زلزله متوالی در شهرستان دامغان ستاد مدیریت بحران اداره کل بهزیستی استان سمنان پیامی بشرح ذیل منتشر کرد:

سلام علیکم

با عنایت به وقوع زمین لرزه در شهرستان دامغان و با توجه به اینکه چندین مرکز حمایتی سالمندان  و مرکز نگهداری مددجویان تحت پوشش حوزه توانبخشی  و اجتماعی در این شهرستان وجود دارد.  از مسئولین و مدیران مرکز خواهشمند است  ضمن توجه به روحیات مددجویان و رعایت حفظ آرامش و خونسردی دراین مراکز تمهیدات لازم را بیاندیشند.

 در ادامه ستاد مدیریت بحران همچنین خواستار رعایت نکات ایمنی لازم در این مراکز شد.

لازم به ذکر است خوشبختانه زمین لرزه مذکور در این شهرستان خسارت مالی و جانی را به همراه نداشت و در حال حاضر تمامی فرزندان شبانه روزی و سالمندان و خانواده های تحت پوشش مستقر در آن شهرستان درصحت و سلامت کامل بسر می برند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.