جلسه کمپ

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : بالا بردن استاندارد های حفظ سلامت در کمپ ها از طریق نظارت های مستمر و دقیق استانی و شهرستانی از الویت های ماست و این هنر بهزیستی است که از افرادی که خود ، مرکز آسیب هستند در جهت مبارزه و کاهش آسیب استفاده می کنند.

اولین جلسه کمیته بررسی علت سوانح در کمپ های زیر مجموعه سازمان بهزیستی با حضور مدیرکل بهزیستی دکتر حسین نحوی نژاد ، معاون امور پیشگیری خانم دکتر نوبخت ، رئیس اداره حراست  آقای مهدی پور ، واحد حقوقی ، بازرسی ، رئیس بهزیستی شهرستاد رشت و کارشناسان حوزه پیشگیری در اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : بالا بردن استاندارد های حفظ سلامت در کمپ ها از طریق نظارت های مستمر و دقیق استانی و شهرستانی از الویت های ماست این هنر بهزیستی است که از افرادی که خود ، مرکز آسیب هستند در جهت مبارزه و کاهش آسیب استفاده می کنند.

ایشان بر لزوم رعایت پروتکل ها بالاخص قوانین حین پذیرش و بررسی علائم کامل جسمانی و مشکلات آنان توسط پزشکان تاکید کردند.

وی عنوان کرد: غربالگری افراد جهت پذیرش در کمپ ها باید به صورت دقیق و منظم صورت پذیرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان اظهار داشت بازدید های استانی و شهرستانی مطابق با جداول زمانی منظم با حضور کارشناسانی از واحد های بازرسی ، حراست و پیشگیری در سطح استان انجام پذیرد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.