جوادي

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران: دستگاه های مرتبط در درمان و توامندسازی معتادان ماده 16 به تعهدات خود عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، فرزانه جوادی اظهار داشت: قتل، طلاق و شرارت ناشی از اعتیاد لطمه فراوانی را به خانواده‌ها وارد می‌کند.

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران  گفت: ۱۸۶ مرکز اقامتی بهبودی میان‌مدت، 160 مرکز سرپایی و 42 مرکز کاهش آسیب‌های ناشی از مواد مخدر، شش مرکز دولتی و هفت مرکز غیر دولتی از معتادان در استان تهران نگهداری و مراقبت می‌کنند.

او ادامه داد: از این تعداد، پنج مرکز دولتی و یک مرکز غیر دولتی نیز در نگهداری افراد معتاد در شهرری نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و اقدامات گسترده‌ای را در نگهداری و مراقبت از معتادان انجام می دهند.

جوادی با اشاره به اینکه سیزده هزار معتاد متجاهر در استان تهران ساماندهی شده‌اند،افزود: شش هزار نفر از این تعداد معتاد متجاهر مربوط به شهرستان ری است که اقداماتی مؤثر و مفید در راستای توانمندسازی معتادان متجاهر پس از ساماندهی در مراکز درمانی ری انجام شد.

او با اشاره به اقدامات بهزیستی در نگهداری از معتادان عنوان کرد: تعداد مراکز توانمند سازی معتادان بر اساس برنامه ریزی‌ها و چشم اندازهای مورد نظر از دو مرکز به شش مرکز افزایش یافته و به افراد مورد نیاز خدمات رسانی می‌کند.

جوادی با بیان اینکه همه دستگاه‌های مرتبط در حوزه درمان اعتیاد باید وارد عمل شده و در بهبود وضعیت این قشر همراهی و همکاری کنند، ادامه داد: ۷۵۰ نفر ازمعتادان بهبودیافته پس از رهاسازی از اعتیاد به دنبال بازگشت به جامعه و توانمندسازی هستند تا دیگر در دام اعتیاد گرفتار نشوند.

او توانمندسازی معتادان در بازگشت آنها به جامعه را امری مهم و مؤثر دانست و گفت: موضوع درمان معتادان و توانمندسازی آنها در جامعه مورد بی‌مهری و کم‌توجهی قرار گرفته است و بهزیستی استان تهران در این عرصه برنامه‌های خاصی را در نظر دارد.

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه اعتیاد موجب بروز مشکلات عدیده ای برای خانواده‌ها می‌شود، تصریح کرد: 62 درصد آسیب‌های اجتماعی از جمله قتل، طلاق و شرارت مربوط به افراد معتاد است که لطمه فراوانی را به خانواده‌ها وارد می‌کند.

همایش فرهنگی پیشگیری از اعتیاد با عنوان «یاریگر هم باشیم» با همکاری ادارات بهزیستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و فرهنگسرای ولاء برگزار شد.

منبع: خبرگزاری پانا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.