کد خبر: 1211
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
روز دختر

نشست مدیرکل بهزیستی گیلان به مناسبت فرا رسیدن روز میلاد حضرت معصومه ( س) و روز ملی دختر با دختران موفق تحت حمایت بهزیستی ، از مراکز ( خانه سلامت ، همای سعادت ، آدینا ، شایگان ، سید الساجدین و ... ) با حضور معاون امور اجتماعی و کارشناسان حوزه برگزار گردید

دکتر حسین نحوی نژاد  ضمن تشکر ازمربیانی که در تربیت کودکانی که ار نظر تحصیلی ، تربیتی ، ورزشی و هنری رشد کرده اند گفت : ما در تلاش هستیم خانواده را بازسازی کنیم ، خاتواده فقط به عنوان کسی نیست که بچه را به دنیا می اورد ، خیلی از خانواده ها هستند که پیوند خونی ندارند ولی ازمادر نزدیکترهستند ، مانند مربیان و کارشناسان مراکز شبه خانواده که توجه زیادی به رشد ، بالندگی و آینده این عزیران دارند و بیشتر از هرکس دیگری حتی خانواده از موفقیت آنان خوشحال می شوند چون نتیجه تعلیم و تربیت خود را می بینند و این ، ازهرکاری حتی مهندسی ، معماری سختتر است چون روح و جسمشان را معماری می کنند و همچنین پدر همه شما فرزندان و ما مقام معظم رهبری هستتند ،  پدرمعنوی شما که دلسوزانه به فکر شما هستند و ما به عنوان پدر نماینده ایشان هستیم .

وی گفت ما الان خانواده بزرگ بهزیستی ، در کنارهم هستیم ، خیلی ازادمهایی که رشد کردن در واقع جایگاه انها آنگونه نبوده ، خیلی شکست ها خوردن تا به اینجا رسیدن ، نباید بنشینیم و غصه نداشته هایمان خورده و اینده را دور از دسترس بدانیم ، باید گذشته را به گذشته سپرده و به اینده نگاه کنیم و موفق شویم باید خواستن را در خودمان ایجاد کنیم و رسید ن به خوشبختی همان حس آرامشی است که در وجود ادم بوجود می آورد و هیچ وقت باطن زندگی خودتان را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید ،هیچ چیزی نباید مانع رشد شما شود شما آینده سازان ایران هستید ، من اینده شما رو خیلی درخشان می بینم

ایشان لازم به ذکر دانستند : چون شما افراد موفقی هستید وظیفه سنگینی‌ بر دوش دارید و دیگران را باید به سوی موفقیت سوق دهید و خواسته اصلی من از شما تقویت حس همبستگی با با یکدیگر است ، زیرا  رشد شما در گرو رشد دیگری است پس دست همدیگر را بگیرید .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.