ملارد- اورژانس

مرتضی قربانی رئیس بهزیستی ملارد: خدمات اورژانس در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، مرتضی قربانی رئیس اداره با تاکید بر لزوم انجام خدمات مرکز اورژانس اجتماعی گفت: اورژانس اجتماعی درکاهش آسیب های جسمی و روانی ، همسرآزاری و کودک آزاری موثر بوده و برنامه تلفیقی از مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن 123، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی است.
وی تخصصی بودن، به موقع بودن و در دسترس بودن را ویژگی های مهم این برنامه عنوان کرد و گفت: مرکز مداخله بحران، تیم های سیار وکارشناسان و مشاوران اورژانس اجتماعی در مواقع همسر آزاری با مذاکرات و مصاحبه و مشاوره و ارجاع به مراکز مشاوره در حل مشکلات  به خانوادها کمک می کنند.
مرتضی قربانی اذعان داشت: اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان ملارد در شهریور سال 1396شروع به کار کرد و همکاران به  صورت شیفتی درحیطه آسیب های اجتماعی، کودک آزاری، همسر آزاری ، سالمندآزاری، معلول آزاری، دختران فراری، زنان آسیب دیده اجتماعی، خودکشی، اختلال  هویت جنسی و......در حیطه پیشگیری از آسیب ها خدمات مشاوره وپیگیری وکمک رسانی به آسیب ها مشغول خدمت رسانی هستند.
آمنه سماوات مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان ملارد گفت: اورژانس اجتماعی یکی از برنامه های سازمان بهزیستی برای کاهش آسیب های اجتماعی است؛ این برنامه درجهت کنترل وکاهش بحران ها وآسیب های اجتماعی تلاش می کند و جایگزین مداخلات روانی اجتماعی قبل از مداخلات قضایی و انتظامی است و جهت جلوگیری ازآسیب های اجتماعی اقدامات لازم را انجام می دهد.
وی افزود: اصول اورژانس اجتماعی شهرستان ملارد شامل کمک به پیشگیری آسیب ها در اجتماع همکاری درون سازمانی و برون سازمانی ، انجام کارتیمی، رویکرد علمی درمداخلات، مسئله یابی به موقع، توانمند سازی جامعه هدف است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.