رایزنی با دولت و سازمان برنامه و بودجه برای افزایش میزان بودجه پیشنهادی  حوزه اعتیاد

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه درمان معتادان متجاهر نسبت به درمان افراد داوطلب اثربخشی کمتری دارد، گفت: برای افزایش میزان بودجه پیشنهادی از سوی دولت برای حوزه اعتیاد رایزنی با دولت و سازمان برنامه و بودجه را آغاز کردیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از ایسنا، «مجید رضازاده» معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بودجه درمان اعتیاد امسال نیز مانند گذشته رشد داشته است، گفت: با این حال مبلغی که در این حوزه به آن نیاز داریم بیش از این مبالغ است. باید بودجه‌ مورد نیاز با توجه به افزایش هزینه‌ها در نظر گرفته شود تا بتوانیم بیشتر در حوزه «پیشگیری» اقداماتی انجام دهیم.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، افزود: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که به رغم اینکه «پیشگیری» اثربخش‌تر است و با هزینه‌های کمتر شاهد عملکرد بهتری خواهیم بود، اما چون وضعیت درمان معتادان به ویژه معتادان متجاهر هم از نظر مردم و هم از نظر مسئولان در اولویت است، به همین دلیل عمده بودجه به این بخش اختصاص پیدا می‌کند.

وی، ادامه داد: اما به نظر ما بهتر است که این موضوع تعدیل شود و بیشتر از چیزی که الان وجود دارد به حوزه پیشگیری، بودجه اختصاص دهیم، این درحالیست که الان بیشتر روی «درمان» و به ویژه درمان معتادان متجاهر تمرکز شده است.

رضازاده با تاکید بر اینکه درمان معتادان متجاهر نسبت به درمان افراد داوطلب اثربخشی کمتری دارد، ادامه داد: همچنین درمان افراد داوطلب هم نسبت به «پیشگیری» اثربخشی کمتری دارد.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، در پایان یادآور شد: برای افزایش میزان بودجه پیشنهادی از سوی دولت برای حوزه اعتیاد نیز باید با دولت و سازمان برنامه و بودجه رایزنی کنیم که این کار را آغاز کرده‌ایم.

کد خبر 11667

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

خدمات بهزیستی