۱۵۹ خانوار دارای حداقل ۲ معلول در کردستان صاحبخانه شدند

معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقده مابین بهزیستی، بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی بنیاد مستضعفان و خیرین مسکن ساز تاکنون ۱۵۹ خانوار دارای حداقل ۲ عضو معلول در استان صاحبخانه شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کردستان فرهاد عزیزی اظهار کرد: از این تعداد ۳۳ خانوار شهری و ۱۲۶ خانوار نیز روستایی هستند که از زمان انعقاد تفاهم نامه همکاری تاکنون صاحبخانه شدند.

وی افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرها، مسکن و شهرسازی و در روستاها نیز بنیاد مسکن زمین رایگان در اختیار این خانوارها قرار داده است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان یادآور شد: همچنین خیرین مسکن ساز متولی ساخت این واحدهای مسکونی هستند و امتیازهای آب و برق و گاز واحدها نیز توسط ادارات خدمات رسان به صورت رایگان اعطا شد.

وی تاکید کرد: در راستای احداث این واحدها به هر خانوار شهری ۳۰۰ میلیون ریال و به هر خانوار روستایی نیز ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شده ضمن اینکه به هر خانوار شهری و روستایی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز تعلق گرفته است.

عزیزی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۲۱ خانوار شهری و روستایی دارای حداقل ۲ عضو معلول دیگر در استان پشت نوبت دریافت مسکن هستند، گفت: اکنون زمینه برای ساخت واحدهای روستایی فراهم است اما واحدهای شهری نیازمند تامین اعتبار است.

وی اضافه کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده از این پس تسهیلات بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول شهری به ۶۰۰ میلیون ریال و خانوارهای روستایی به ۳۶۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

واگذاری ۱۸ واحد مسکونی در کردستان به مناسبت روز جهانی معلولان

۱۸ واحد مسکونی مددجویی برای خانواده‌های دارای یک و ۲ معلول استان کردستان روز یکشنبه دهم آذر ماه جاری به صورت همزمان در سراسر کشور با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید و تحویل این خانوارها شد.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان در حاشیه این آیین نمادین گفته بود: در آستانه فرا رسیدن ۱۲ آذر روز جهانی معلولان در سراسر کشور یک هزار و ۵۷ واحد مسکونی ویژه معلولان با حضور قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

عزیزی افزود: سهم استان کردستان از این تعداد واحد مسکونی مددجویی، ۱۸ واحد برای خانواده‌های دارای یک و ۲ عضو معلول است که در شهرهای سقز، بیجار، دهگلان، دیواندره و سروآباد احداث شده است.

وی اضافه کرد: برای احداث این واحدها، ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض از طریق بهزیستی، بنیاد مسکن، خیرین مسکن ساز و بنیاد مستضعفان و همچنین چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یال تسهیلات بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان یادآور شد: یکی از برنامه های اولویت دار این نهاد، خانه دار کردن خانواده‌های دارای چند معلول است ضمن اینکه سال گذشته نیز واحدهای مسکونی دارای مشکل شهری و روستایی این خانواده ها نیز مناسب سازی شد.
۱۳۰ هزار و ۹۰۱ نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت این استان است.

کد خبر 11422

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک