مشاغل

ارائه تسهیلات به پشتیبان یا کسی که اقدام به ایجاد شغل می‌کند یکی از روش هاست، تا وی بتواند برای افراد دیگر تولید شغل کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان نشست بررسی وضعیت مشاغل خانگی در فرمانداری شاهرود با حضور دکتر نورالله زاده مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید کشور و دیگر مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی کشور با تصریح برفرصتهای مناسب شهرستان شاهرود بر گسترش و کیفیت مشاغل خانگی در این شهرستان با تعامل بین دستگاههای اجرایی علی الخصوص در بخش مشاغل خانگی تاکید کرد.

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در این جلسه ضمن تشریح برخی عملکردهای این اداره کل در خصوص مشاغل خانگی ،آمادگی این اداره کل را در برخورداری مددجویان از تسهیلات و بهبود شرایط مشاغل خانگی اعلام کرد.

ایشان همچنین مساعدت شرایط اعطای تسهیلات به مددجویان توسط صندوق و دیگر بانکها را خواستار شد.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان در ادامه بیان داشت:حضور خیرین به عنوان بازوان در بکارگیری مددجویان در توانمندی و اشتغال مددجویان حائز اهمیت است .

در این جلسه با اعلام آمادگی برخی خیرین در جهت تقویت تعامل با اداره کل بهزیستی استان مقرر گردید با پشتیبانی و برخورداری از تسهیلات نسبت به خریداری تجهیزات مخصوص محصولات و مشاغل خانگی برای مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی اقدام شود .

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.