دغدغه چاپ کتاب معلولین را داریم

‍مدیر کل بهزیستی لرستان گفت: در بحث چاپ کتاب معلولین با دغدغه مواجه‌ایم.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی لرستان، فاطمه زهرا توکلی در دیدار با فتائی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، اظهار کرد: دغدغه ما توانمند سازی جامعه هدف ماست.

وی ادامه داد: وقتی معلولی به عنوان ورزشکار و یا هنرمند موفق در جامعه مطرح می‌شود هم عزت نفسش بالا می‌رود و هم موقعیتش تغییر می کند.

توکلی با بیان اینکه در  45 مرکز تحت نظارت بهزیستی به 1700 نفر خدمات نگهداری و آموزشی ارائه می شود و هنر درمانی در این مراکز اجرا می شود، بیان کرد: اداره ارشاد در بحث معلولین، زنان سرپرست خانوار و معتادین بهبود یافته می‌تواند به ما کمک نماید.

‍مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره به 45هزار نفر مستمری‌بگیر تحت پوشش، عنوان کرد: اداره کل ارشاد می تواند با نگاه مددکاری یاری رسان ما باشد.

وی بیان کرد: در بحث چاپ کتاب معلولین با دغدغه مواجه‌ایم و نیاز است ارشاد مساعدت لازم را داشته باشد.

توکلی افزود: به منظور دیدن هنر معلولینی که در موسیقی فعالیت دارند پیشنهاد می‌شود جشنواره موسیقی معلولین در استان برگزار شود.

‍مدیر کل بهزیستی لرستان اظهار کرد: تلاش‌ ما  این است که مرزبندی‌ها را از بین ببریم و در گروه‌های موسیقی استان از ظرفیت هنرمندان معلول استفاده شود.

در ادامه این دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:آمادگی داریم در مراکز نگهداری بهزیستی استان در بحث هنری و...  به جامعه هدف بهزیستی آموزشهای مختلف ارائه دهیم.

فتائی بیان کرد: وجود ورزشکار و هنرمند معلول، روحیه توانمندی را در بین معلولین ایجاد می کنند که این کارها شدنی است.

وی اضافه کرد: آمادگی داریم در زمینه هنری، فرهنگی و قرآنی با بهزیستی استان در قالب تفاهم‌نامه‌ای آموزش‌های لازم را به جامعه هدف بهزیستی ارائه دهیم.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: فرهنگ عمومی هدف ماست و چنانچه بتوانیم افرادی را از مسیر غلط به مسیر درست هدایت کنیم کاری ارزشمند انجام داده ایم.

کد خبر 11363

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =