بیماری اعتیاد

سرپرست اداره بهزیستی فیروزکوه گفت: برای نابودی یک انقلاب، بهترین کار نابودی جوانان یک مملکت است و راه اصلی این قضیه به اعتیاد کشیدن جوانان است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی فیروزکوه،علی اصغر عموزاده اظهار داشت: برای نابودی یک انقلاب، بهترین کار نابودی جوانان یک مملکت است و راه اصلی این قضیه به اعتیاد کشیدن جوانان است، اهمیت این موضوع باعث شد که رهبر معظم انقلاب بیان داشتند «معتاد کردن جوانان در فسادهای گوناگون یک سیاست پیاده شده استعمار و استکبار است.»

وی گفت: امروز اگر مسئولان نظام جمهوری اسلامی با مواد مخدر به سختی مبارزه کنند این یک جهاد بزرگ و یک حرکت بسیار عمیق در راه پیشرفت ملت ایران است.

فیروزکوه جزو پاک ترین و کم آسیب ترین شهرستان های استان تهران استوی با بیان این که سازمان بهزیستی در شاخه پیشگیری و حمایت های آموزشی در خدمت جامعه است، افزود: شهرستان فیروزکوه جزو پاک ترین و کم آسیب ترین شهرستان های استان تهران است و این باعث افتخار است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه عنوان کرد: در حوزه شهری زمانی که کارخانه های صنعتی زیاد می شود و جمعیت افزایش می یابد با خود مشکلات اجتماعی را به دنبال دارد و این اجتناب ناپذیر است، اما مطمئناً تلاش مسئولان و ارگان هایی مانند سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و مهمتر از همه نقش آفرینی سیاست گذاران اخبار در جلسات و سیاست گذاری شهرستان نقش بسیار مهم بوده و یقیناً تلاش های زیادی انجام گرفته است.

عموزاده در ارتباط با عملکرد اداره بهزیستی در هفته ای که گذشت و کل سال گفت: برگزاری همایش یک روزه در سالن آفرینش با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان، برگزاری کلاس مهارت زندگی برای آموزشگران خواهران دارالقرآن، برگزاری کلاس مهارت زندگی و طرح اشتغال محور پیشگیری از اعتیاد و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، اجرای برنامه های مخصوص کودکان و مسابقه و اهدای جوایز و همچنین برگزاری کمپ و چادر مشاوره اعتیاد با همکاری نیروی انتظامی از عملکرد اداره بهزیستی با همکاری ادارات ذی ربط شهرستان بوده است.

منبع: تهران نیوز

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.