بیات نژاد

مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بیش از 4 هزار معتاد دارای بیماری خاص در کشور داریم گفت: هپاتیت و ایدز شایع ترین بیماری موجود بین معتادان است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، داریوش بیات نژاد درباره ساماندهی معتادان دارای بیماران خاص اظهار کرد: تعداد معتادان در شهر تهران حدود 15 هزار نفر است و بیش از 4 هزار معتاد دارای بیماری های خاصی مانند هپاتیت و ایدز هستند که وزارت بهداشت باید برای این افراد برنامه های ویژه ای داشته باشد و نهادهای مختلفی در حوزه اعتیاد مسئول هستند که متأسفانه برخی از نهادها به وظایف خود عمل نمی کنند. نیروی انتظامی وظیفه دارد با حکم مقامات قضائی نسبت به ساماندهی معتادان دارای بیماری خاص اقدام کند.

وی با بیان اینکه معتادان دارای بیماری خاص باید از سایر معتادان جدا شوند افزود: وزارت بهداشت وظیفه دارد برخی از معتادان را درمان کند و از طرفی سازمان بهزیستی نیز مراحل درمانی معتادان تحت نظر خود را دنبال می کند. در مراکز مورد نظر کارشناسان و متخصصان حضور دارند و بعد از بررسی شرایط معتادان، این افراد را با توجه به شرایطشان به مراکز نگهداری منتقل می کنند.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به وجود مشکلات متعددی در حوزه درمان معتادان متجاهر گفت: دستورالعمل هایی در ساماندهی معتادان و کودکان کار وجود دارد اما برخی نهادها به وظایف خود عمل نمی کنند و به طور کلی ایراداتی در انجام کارها وجود دارد.

بیات نژاد عنوان کرد: با توجه به ضرورت رسیدگی به وضعیت معتادان و انجام کارهای پیشگیرانه در حوزه اعتیاد، افزایش بودجه در این حوزه امری ضروری است.

منبع: خبرگزاری آنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.