نشست با مراکز غیردولتی

شرایطی باید فراهم شود تا خانواده ها فرزندان دارای معلولیت خود را جهت آموزش به مراکز سوق دهند و چگونگی جذب آنان فقط توسط مراکز خلاق در نحوه آموزش و تربیت صورت می پذیرد

دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان عنوان کرد : شرایطی باید فراهم شود تا خانواده ها فرزندان دارای معلولیت خود را جهت آموزش به مراکز سوق دهند و چگونگی جذب آنان فقط توسط مراکز خلاق در نحوه آموزش و تربیت صورت می پذیرد

وی با اشاره به این موضوع که وجود مراکز غیردولتی بسیار ارزشمند بوده عنوان کرد : فکر کنید اگر این مراکز نگهداری بیماران روانی وجود نداشت چه اتفاقی می افتاد ، هم اکنون ۱۱۵۰۰ بیمار روانی توسط این مراکز نگهداری و توسط تیم مجرب روانشناسی و مددکاری می شوند .

ایشان اظهار داشتند باید خانواده ها را از طریق رسانه ها ترغیب کنیم ، برای فرستادن فرزندان دارای معلولیت خود به مراکز جهت آموزش و با برگزاری همایش ها ، جلسات و تبلیغات آنان را با نحوه آموزش مراکز آشنا کنیم تا شناخت کاملتری داشته باشند .

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : خانواده ها با مراکزی که با عنوان مدرسه  و بوسیله  کتاب آموزش می دهند ارتباط برقرار کرده و جذب می شوند و با بیان اینکه ارتقاء هر مرکز باعث پیشرفت مراکز دیگرست گفت خانوادهای فرزندان دارای معلولیت ، خود آسیب دیده می باشند ، باید با برگزاری کلاس های متنوع و اردوهای تفریحی در جهت ارتقاء سطح آگاهی و نشاط روحی آنان نیز تصمیماتی اتخاذ گردد .

همچنین ایشان برنامه ریزی کردن هر سه ماه یک بار با مراکز مختلف و نمایندگان آنان برای بحث ، تبادل نظر و اطلاعات جلسه برگزار نماید .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.