بانوان - شمیرانات

اولین جلسه کارگروه اموربانوان با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شمیرانات، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان ضمن اشاره  به موقعیت خاص سیاسی و اجتماعی شهرستان گفت: انتظار می رود  بانوان منطقه وظایف بیشتری را در فرآیندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … برای خود ترسیم کنند زیرا بدون در نظر گرفتن نقش چشمگیر بانوان در جامعه امروز، توسعه کشور محقق نخواهد شد.
وی تاکید کرد: حاکمان باید زن موثر ایرانی را به عنوان یک نظریه پرداز، کنش گر و نیروی رسمی در تمام سطوح مدیریتی پذیرا باشند. حتی احزاب سیاسی برای اینکه بتوانند در آینده جایگاه مثبتی داشته باشند باید در راستای جلب نظر و رضایت بانوان تلاش کنند. بسیاری از آسیب‌های اجتماعی محصول تصمیمات اشتباه در سیاست گذاری حوزه بانوان است.
 سیده فاطمه ذوالقدر نماینده شهرستانهای تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی گامی موثر در احقاق حقوق بانوان جامعه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه تنها ۱۷ نفر برابر ۶ درصد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را زنان تشکیل می‌دهند گفت: بانوان جامعه می‌توانند برای احقاق حقوق خود باید بیشتر زنان را انتخاب کنند تا از این طریق نظارت و پافشاری برای قوانین آنها نیز بیشتر شود.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تصویب طرحی خبر داد که طی آن مادرانی که حضانت فرزند خود را می‌گیرند بتوانند به راحتی مبلغی را برای هزینه کودک خود از اموال قیم یا خانواده پدری دریافت کنند.
فریده اولاد قباد نماینده  دیگر مردم شهرستانهای تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از اجبار ارائه گواهی انجام غربالگری جهت ثبت ازدواج دائم به دفاتر ازدواج به منظور شناسایی ازدواج‌های پرخطر از نظر بروز اختلالات ژن شناسی نیز خبر داد.
وی اعلام کرد: دولت نسبت به تهیه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مکلف شده است که طرح جامع کنترل و کاهش  طلاق  به بهزیستی واگذار کند.
ناهید موسوی مسئول امور بانوان فرمانداری شمیرانات در حال حاضر  ۱۳۴ زن بی  سرپرست  و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی شهرستان شمیرانات هستند.
وی همچنین از اجرای طرح تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده در لواسان بزرگ، ثبت نام اکثریت بانوان کارآفرین شمیرانات در سایت حامی بانو به عنوان اولین سامانه حمایتی از بانوان کارآفرین ایرانی و اجرای طرح اقتصاد دیجیتال در روستاهای دو بخش لواسانات و رودبار قصران در دولت تدبیر و امید خبر داد.
 
گفتنیست: فریده اولاد قباد و سیده فاطمه ذوالقدر از نمایندگان شهرستانهای تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ثریا شارقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات و  مسئولین امور بانوان ادارات دولتی در جلسه کارگروه اموربانوان حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.