معاون امور توانبخشی گیلان

یکی از تاثیر گذارترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اختصاص ۳۰ امتیاز از شاخص های عمومی ارزیابی دستگاههای اجرایی به امر مناسب سازی است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی گیلان  گفت : یکی از تاثیر گذارترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اختصاص ۳۰ امتیاز از شاخص های عمومی ارزیابی دستگاههای اجرایی به امر مناسب سازی است که طی اجرای طرح جشنواره شهید رجایی انجام می پذیرد

وی بیان کرد : در استان گیلان وضعیت مناسب سازی ۵۴ دستگاه اجرایی در قالب ۴ نماگر ورودی ، سرویس بهداشتی ، سطح شیب دار ، بالابر  و آسانسور توسط اداره کل بهزیستی گیلان در سطح استان  ( ۱۶ شهرستان ) مورد ارزیابی قرار گرفت.

رحیم تکاملی اظهار داشت  : نکته حائز اهمیت مشارکت ، همکاری و اشتیاق برخی از دستگاهها در رعایت استاندارد های مناسب سازی و اصلاح محیط بوده ، که از جمله ی آنها می توان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،  اداره کل حفاظت محیط زیست ، اداره کل ثبت احوال ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  ، مدیریت درمان تامین اجتماعی ، اداره کل بنادر و کشتیرانی و اداره کل صنعت معدن تجارت  را می توان نامبرد که با دریافت خدمات مشاوره ای از اداره کل بهزیستی نسبت به اصلاح و رفع موانع اقدام نمودند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.