همایش پیشگیری از اعتیاد

همایش پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان قدس، همایش پیشگیری از اعتیاد ویژه کارمندان ادارات به همت معاونت پیشگیری با حضور ناصر نیک افشار رئیس بهزیستی و سخنرانی دکتر فریدون طالبی درمانگر اعتیاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
دکتر طالبی با اشاره به دام های مختلف اعتیاد گفت: سطح سواد، سطح خانوادگی و یا معروف بودن اشخاص دلیلی بر عدم ابتلا و مصونیت افراد در برابر اعتیاد نیست بسیاری از معتادین را افراد تحصیل کرده در خانواده های سطح بالا شامل می شوند.
وی دلائل مصرف مواد را زیاده خواهی، لذت طلبی، افسردگی و ... دانست و آموزش مهارت های زندگی را در عدم مصرف بسیار مهم خواند.
گفتنیست: در حاشیه این همایش تست اچ آی وی توسط باشگاه مثبت به صورت رایگان از داوطلبان انجام شد.
از دیگر برنامه های انجام شده در این هفته می توان به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد توسط مرکز آسمان، مشاوره رایگان در امامزاده حضرتین به صورت رایگان توسط موسسه طب روان، ایستگاه مشاوره و پیشگیری از اعتیاد به مدت یه هفته در شهرستان قدس
برگزاری جشنواره نشاط اجتماعی، سلامت اجتماعی در سالن باقرالعلوم با حضور شهروندان، برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد ویژه مدیران صنایع و کارخانجات شهرستان قدس، حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی در همایش کوه پیمایی خانوادگی از شهرداری قدس تا دره ازگی اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.