کد خبر: 1064
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
همایش رنج تا گنج ملارد

همایش جاده آرامش به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر توسط موسسه رنج تا گنج ملارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ملارد، توکلی کجانی فرماندار ملارد ضمن تاکید بر مهارت آموزی و توانمندسازی معتادین را در مرکز و همچنین پذیرش آنها ازسوی جامعه و خانواده گفت: آموزش های لازم به کودکان و نوجوانان و آشنایی با آثار مصرف مواد مخدر باید در مدارس آغاز شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز آموزش و پرورش و نهادهایی که درآموزش کودکان و نوجوانان فعالیت می کنند دراین امر کوتاهی به عمل آورند ما در دو دهه دیگر به مشکلات اساسی برخواهیم خورد، لذا باید درحوزه آسیب های اجتماعی مدیریت یکپارچه و برنامه ریزی منسجم داشته باشیم.
توکلی کجانی اذعان داشت: تجربه ثابت کرده حضور مردم در زمینه های مختلف در کسب نتایج بهتر تاثیر بسزایی داشته است، در بحث اعتیاد مشارکت و همدلی خود مردم عوامل ایجاد اعتیاد را تا حد ممکن ضعیف و در نهایت ریشه کن خواهد کرد؛ حضور خیرین در زمینه  اشتغال معتادین هم باید مورد توجه قرار گیرد.
گفتنیست: دکتر توکلی کجانی فرماندار، یزدانیار معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، مرادی رئیس اداره اجتماعی فرمانداری، مرتضی قربانی رئیس اداره بهزیستی، نمایندگان و روسای ادارات هلال احمر، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان و اعضای  NGOها  در این همایش حضور داشتند؛ مصاحبه با معتادین بهبودیافته، توضیح مسئولین موسسه ها درمورد فرآیند پذیرش، خدمات ارائه شده ومشکلات موجود، موسیقی زنده، شعرخوانی، نمایش نامه با موضوع اعتیاد ازدیگر برنامه های این همایش بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.