بازدید کمپ ملارد

بازدید مسئولین شهرستان از مراکز اقامتی میان مدت در ملارد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، همزمان باهفته مبارزه باموادمخدر، یزدانیار معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، مششعی بخشدار، سرهنگ سهرابی رئیس بخش مبارزه با مواد مخدر در نیروی انتظامی، حجت الاسلام والمسلمین شجاع رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مرتضی قربانی رئیس بهزیستی و دیگر مسئولین ازکمپ های ترک اعتیاد شهرستان ملارد بازدیدکردند.
قربانی گفت: هدف از بازدید بررسی و آشنایی با اقدامات و فعالیت های این مراکز، تبادل نظر و ارائه راه کار درخصوص کاهش مصرف و لزوم بهره گیری از ساز و کارهای فرهنگی درسطح منطقه در راستای بالابردن سطح آگاهی مردم وجوانان و آگاهی از عوارض و معضلات استفاده از موادمخدر همچنین بررسی وضعیت کمپ ها، مشکلات  موجود، بهداشت، شرایط خدمات دهی و ایجاد اشتغال پس از بهبودی بود.
 وی  بهترین راه مبارزه با مواد مخدررا پیشگیری دانست و گفت: با فرهنگ سازی در بین جوانان و خانواده ها واطلاع رسانی بابت عوارض مصرف وهشدارهای جدی دراین زمینه می توان با این بلای خانمان سوز مبارزه کرد و این کار وظیفه همه آحاد جامعه است تا برای ریشه کن شدن معضل اعتیاد گام بردارند.
گفتنیست: همایش پیاده روی صبحگاهی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از برنامه های دیگر شهرستان در هفته مبارزه مواد مخدر بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.