۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در دست ساخت است

کرمانشاه- ایرنا- معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس بهزیستی، با اشاره به اینکه این سازمان ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان زیرپوشش را اکنون در دست ساخت دارد، گفت: از این تعداد ۶ هزار و  ۵۸۸ واحد مربوط به خانوارهای دارای ۲ معلول است.

ذوالفقار یزدان‌مهر، چهارشنبه شب در همایش تامین مسکن مددجویان بهزیستی استان کرمانشاه در سرسرای آناهیتا هتل پارسیان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۱۱۳ هزار خانوار پشت نوبت تامین مسکن در کشور وجود دارد، افزود: از زمان تاسیس سازمان بهزیستی تاکنون ۱۱۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تامین و تحویل آنها شده است.

او یکی از نیازهای اصلی مددجویان بهزیستی در کشور را مسکن و سرپناه دانست و اظهارداشت: سازمان بهزیستی در تلاش است با کمک خیران و نیکوکاران زمینه تامین مسکن مددجویان را فراهم کند.

وی در ادامه به کمک ۱۵ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به خانوارهای دارای معلول نیز اشاره کرد و گفت: در دوره مدیریت جدید این بنیاد میزان کمک به این خانوارها به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته و اکنون خانوارهای دارای ۲ معلول ۶۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

به گفته او، اکنون چهار هزار مددجوی دارای ۲ معلول پشت نوبتی در سازمان بهزیستی در سطح کشور دارای پرونده هستند.

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی در ادامه تعهد سازمان بهزیستی برای تحویل ۶ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن به مددجویان نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون هفت هزار و ۷۰۰ واحد یعنی هزار واحد بیشتر را تحویل دادیم و تا پایان سال ۱۸ هزار واحد مسکن را تحویل می دهیم.

وی سهمیه استان کرمانشاه از مسکن مددجویان را ۱۵ هزار واحد ذکر کرد و گفت: امیدواریم با همت خیران بتوانیم این تعداد مسکن را تامین کنیم.

او یکی دیگر از برنامه‌های بهزیستی را تامین جهیزیه برای خانوارهای زیرپوشش اعلام کرد و گفت: اکنون ۲۶ هزار مددجوی پشت نوبت جهیزیه در کشور داریم که دست یاری به سمت خیران برای تامین این تعداد جهیزیه را دراز کرده ایم.

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی، سهمیه استان کرمانشاه در بحث تامین جهیزیه را نیز ۸۰۰ مورد اعلام کرد.

او به فعالیت ۴۰۰ موسسه خیریه در بخش ازدواج در کشور اشاره کرد و گفت: پویش ملی حمایت از ازدواج آسان و موفق را به زودی در کشور راه‌اندازی می‌کنیم.

یزدان مهر در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی مجمع خیرین حامی معلولان کشور اشاره کرد و گفت: در همایشی که مدتی پیش در مشهد مقدس برگزار شد این انجمن راه اندازی گردید و خیران ۳۴ میلیارد تومان برای کمک به معلولان را تعهد کردند.

او راه اندازی مجمع خیران حامی معلولان در سایر استان‌های کشور را در دستور کار دانست و افزود: تلاش ما تامین هزینه‌های ساخت ۶ هزار و ۵۸۸ مسکن مورد نیاز معلولان از طریق این مجمع در سطح کشور است.

در این همایش که استاندار و معاونین او نیز حضور داشتند، خیران ساخت ۲۲۷ واحد مسکونی برای معلولان استان کرمانشاه را متقبل شدند.

همچنین با همکاری و مشارکت خیران، استانداری کرمانشاه و سازمان بهزیستی کشور، ۸۰۰ جهیزیه مددجویان زیرپوشش بهزیستی نیز در این همایش تامین شد.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.

نزدیک به پنج هزار نفر از مردم استان هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.

کد خبر 10516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

خدمات بهزیستی