جلسه ی شورای معاونین

تدوین برنامه های هفته بهزیستی و انتشار اولین پیش شماره فصل نامه آوای بهزیستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خراسان شمالی ؛ دکتر قربانی مدیرکل بهزیستی در نشست معاونین و مسئولین این اداره که بمنظور تدوین برنامه های هفته بهزیستی و انتشار اولین پیش شماره فصل نامه آوای بهزیستی برگزار شد استفاده از ظرفیت مراکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در برنامه های این هفته و فضاسازی محیطی تاکید ویژه نمودند.


دکتر قربانی در سومین نشست شورای معاونین سال جاری ضمن اشاره به برنامه های هفته بهزیستی به راه اندازی و بهره گیری و بهره برداری از مراکز چند معلولیتی و افتتاح مراکز اشتغالزایی معتادین بهبود یافته در ایام هفته بهزیستی با اولویت جامعه هدف بهزیستی تاکید و نام برد.


قربانی افزود : در پروژه های افتتاحیه  ومسکن های قابل بهره برداری و نمایشگاه ها با اطلاع رسانی در فضای مجازی و رسانه ای با رویکرد تنویر افکار عمومی و نشاط اجتماعی و تقویت و تثبیت امید به انعکاس رویدادها واخبار و دستاوردها  گام بردارید.
مدیرکل بهزیستی در ادامه به گزارشهای تحلیلی و یادداشت و میزگردهای تخصصی ، شاغلین و شرکای اجتماعی و هشدارهای اجتماعی و پیامهای آگاهسازی ، با درج در اولین پیش شماره فصلنامه آوای بهزیستی استان خراسان شمالی اشاره کرد.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.