طرح مانا

کارگاه علمی آموزشی برنامه مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران در جهت ارتقاء سلامت اجتماعی ( طرح مانا ) توسط دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی معاونت توسعه پیشگیری جهت 30 نفر از تسهیلگران معرفی شده از کلیه شهرستان ها برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خراسان شمالی ؛ کارگاه علمی آموزشی برنامه مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران در جهت ارتقاء سلامت اجتماعی ( طرح مانا ) توسط دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی معاونت توسعه پیشگیری  جهت 30 نفر از تسهیلگران معرفی شده از کلیه شهرستان ها برگزار گردید .

پاکدین معاون حوزه توسعه ی پیشگیری استان شروع طرح را بمنظور ارتقای توانمندی های نوجوانان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوسیله افزایش شناخت آنان نسبت به مسائل  اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و اصلاح نگرش در جهت جمع گرایی و کار گروهی و ایجاد ساز و کار تشویقی برای حمایت از طرحهای جمعی نوجوانان در زمینه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانست .

هاجر  پاکدین افزود : فرهنگ سازی نیازمند زمان و آموزش همگانی است و جهت رسیدن به ارتقاء سلامت اجتماعی نوجوانان و جوانان آموزش پیشگیری از آسیبهای اجنماعی و خانوادگی از  مهمترین برنامه های معاونت پیشگیری استان میباشد .

 معاون پیشگیری در ادامه بیان کرد : بهزیستی متولی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است که ید طولایی در این زمینه دارد و این کارگاه برای کلیه کارشناسان رابط در حوزه پیشگیری سطح استان در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی به مدت سه روز متوالی برگزار گردید .

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.