مخدر

مدیر کل شورای مبارزه با مواد مخدر کشور بیان داشت:ملت ایران ۳۸۱۱ شهید اهدا کرد تا از سلامت و اخلاق آحاد بشری حفاظت کند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان مهدیشهر نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر با حضور مدیر کل حقوقی شورای مبارزه با مواد مخدر کشور افتتاح شد.

در ادامه افتتاح این نمایشگاه که  معاونت امور توسعه پیشگیری و رئیس اداره پذیرش و هماهنگی اداره کل بهزیستی استان و رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهدیشهر حضور داشتند. از این نمایشگاه و غرفه های حاوی فعالیتها و اقدامات دستگاهها در امر پیشگیری از اعتیاد  بازدید انجام شد.

 افتتاح کارگاه اشتغال ویژه بهبودیافتگان (مونتاژکاری سیم و کابل) مرکز آوای آرامش یکی از برنامه های این همایش بود.

 ترحمی مدیر کل شورای مبارزه با مواد مخدر کشور در این همایش بیان داشت:تلاش و فعالیتها در جهت پیشگیری از اعتیاد قابل ستایش است چرا که بر اساس آموزه های دینی و قرآنی نجات یک فرد نجات یک جامعه است و اهدا ء شهدا در این مسیر نشان دهنده امر مقدس حفاظت از سلامت  و اخلاق آحاد بشری است.

در پایان این مراسم از فعالان مراکز و موسسات حوزه پیشگیری از اعتیاد توسط اداره بهزیستی شهرستان مهدیشهر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر تقدیر و تشکر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.