کد خبر: 1013
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
جوادي

معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران از اجرای طرح پیشگیری و آگاه سازی دانش آموزان در ارتباط با موضوع موادمخدر در مدارس خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، فرزانه جوادی درباره برنامه‌های حوزه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران اظهار کرد: در بحث پیشگیری برنامه‌های اجتماع محور با مشارکت محلات و همراهی شهروندان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این برنامه با هدف حمایت از محلات در ارتباط با کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود تا بتوانیم با انجام مسئولیت پذیری در محلات، تعاملات و روابط انسانی را در بحث برنامه‌های پیشگیری افزایش دهیم.

جوادی افزود: طرح اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در مناطق، محلات، محیط‌های شهری، روستاها،مهدها، دانشگاه‌ها و مراکز نظامی و صنعتی انجام می‌شود. به طوری که در سال گذشته در 99 محله و محیط شهری در مناطق جنوبی تهران 4 میلیون و 270 هزار آموزش در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارائه شده است و با احتساب آموزش در مهدها و سایر مراکز این آمار در سال قبل به 4 میلیون و 754 هزار نفر رسیده است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: در ارتباط با مهارت‌های آموزش‌ زندگی و بهداشت روانی نیز به طور مراتب و مستمر طرح‌های در حال اجراست که این برنامه‌های آموزشی پیش از ازدواج با هدف رشد و شکوفایی خانواده‌ انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته، 46 هزار و 988 نفر برنامه‌های مهارت‌های آموزش زندگی و بهداشت روانی استفاده کردند که امسال نیز برنامه‌های اشاره شده به طور وسیع‌تر در حال انجام است.

جوادی به اقدامات انجام شده از سوی بهزیستی در حوزه درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز 184 هزار و 638 نفر در از خدمات بازتوانی و کاهش آسیب در سال گذشته استفاده کردند علاوه بر اینکه در 8 مرکز (ماده 16 ) و 85 مرکز تبصره ذیل ماده 16 ، خدمات بازتوانی در سال 97 ارائه شد که در کل به 13 هزار و 615 نفر خدمات بازتوانی و کاهش آسیب ارائه شده است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران ادامه داد: امسال نیز برنامه‌های در حوزه آموزش‌های مهارت زندگی و پیشگیری و آگاه سازی دانش آموزان از اعتیاد در مدارس و مراکز آموزشی اجرا خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.