۱۳۹۵/۱۱/۲۵
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور:
مناسب‌سازی در معابر خلاصه نمی‌شود/ بهزیستی در حوزه مناسب‌سازی بالاترین و صدا و سیما پایین‌ترین رتبه را کسب کردند
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نخستین همایش ملی مناسب‌سازی اماکن و معابر جهت تسهیل امر تردد معلولان، جانبازان و سالمندان با اشاره به راه‌اندازی سامانه معبر، گفت: مناسب‌سازی تنها به معابر شهری خلاصه نمی‌شود بلکه باید در راستای تولید کتاب به خط بریل نیز اقدام کنیم.
مناسب‌سازی در معابر خلاصه نمی‌شود/ بهزیستی در حوزه مناسب‌سازی بالاترین و صدا و سیما پایین‌ترین رتبه را کسب کردند
به  گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نخستین همایش ملی مناسب‌سازی اماکن و معابر جهت تسهیل امر تردد معلولان، جانبازان و سالمندان با اشاره به اینکه اگر توسعه را هدف مطلوب با ابعاد مختلف بدانیم باید برنامه مستمر و پایدار برای شاخص توسعه با استفاده از همه ظرفیت‌ها داشته باشیم، افزود: شاخص منابع انسانی در گرو این است که از دانش و تجربه و علم 8.2 درصد سالمندان جامعه استفاده کنیم.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ارتقاء کمی و کیفی خدمات توانبخشی یکی از راهبردهای بهزیستی است، ادامه داد: برای اینکه معلولان و جانبازان بتوانند مشارکت فعال در جای جای جامعه داشته باشند قطعاً باید به برنامه‌ریزی کلان علمی برای بهره‌وری بهتر داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه ما نسبت به اشتغال مولد، پیوستگی این افراد به جامعه و حقوق شهروندی این قشر از جامعه وظیفه‌مند هستیم، تصریح کرد: سازمان بهزیستی در حوزه مناسب‌سازی با کسب 65 درصد بالاترین و و صدا و سیما با پایین‌ترین رتبه را کسب کرده‌اند.
 
محسنی‌بندپی با اشاره به بند ج ماده 196 قانون توسعه مبنی بر اینکه سازمان‌ها، پارک‌ها، ترابری و ... باید ظرف 2 سال شرایطی را فراهم کنند که افراد با مشکلات جسمی دچار انزوا و گوشه‌نشینی نشوند، ادامه داد» متاسفانه این ار در برنامه پنجم توسعه محقق نشد. این در حالی است که قانون جامع حمایت از حقوق معلولان نیز بر این تکلیف تاکید کرده است و بهزیستی در جایگاه مطالبه‌خواهی حمایت‌طلبی نهادهای ناظر همچون مجلس را با ما همراه سازد.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به راه‌اندازی سامانه معبر، در پایان نسبت به کم‌کاری صدا و سیما به عنوان متولی کمیته آموز ش و اطلاع‌رسانی ستاد مناسب‌سازی معابر شهری انتقاد کرد و در پایان یادآور شد: در بررسی عملکرد دستگاه‌های دولتی برای مناسب‌سازی 20 امتیاز لحاظ شده است. این در حالی است که مناسب‌سازی تنها به معابر شهری خلاصه نمی‌شود بلکه باید در راستای تولید کتاب به خط بریل نیز اقدام کنیم.
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
تعداد بازدیدها : ۳۲۲
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها