banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   09:03:40
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/11/16 سه‌شنبهرییس سازمان بهزیستی کشور:

113هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی در نوبت دریافت مسکن هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون 113 هزار خانوار زیر پوشش این نهاد در کشور در نوبت دریافت مسکن مددجویی هستند که انتظار می رود در آینده نزدیک شرایط برای احداث این واحدها فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحید قبادی دانا روز سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: تا سال 85 حدود 600 واحد مسکونی مددجویی در سطح کشور به مددجویان زیرپوشش این نهاد تحویل داده شده بود. 
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید 67 هزار واحد مسکونی به مددجویان واگذار شده است، افزود: واگذاری 53 هزار واحد جدید نیز برای این افراد در دست اقدام است‌. 
قبادی دانا یادآور شد: از اول انقلاب تاکنون 100 هزار واحد مسکونی برای مددجویان این نهاد در سطح کشور احداث شده است. 

**سامانه سراج در کشور راه اندازی می شود 
وی در ادامه با اشاره به پنج آسیب جدی و مورد تاکید رهبری در کشور شامل اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، بیماری و حاشیه نشینی گفت: همه ما موظف هستیم که در این حوزه ها کار کرده و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم. 
قبادی دانا با بیان اینکه در این راستا سال ۹۶ یک پیمایش ملی انجام شد که در نتیجه آن بیم و امیدهایی از وضعیت موجود آسیب ها وجود داشت، افزود: در این پیمایش ملی مشخص شد که تلقی مردم از وجود آسیب بیشتر از میزان واقعی خود آسیب است به گونه ای که ۵۴ درصد مردم احساس وجود آسیب را داشتند. 
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه قرار است سامانه رصد آسیب های اجتماعی با عنوان سراج در کشور راه اندازی شود، اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه این پیمایش ملی هر 2 سال یک بار انجام شده و شدت و نوع آسیب ها و علت یابی آنها مشخص می شود. 
قبادی دانا یادآور شد: در حال حاضر برنامه ریزی های لازم برای مقابله با آسیب‌های موجود در جامعه انجام شده و علاوه بر این فرهنگ‌سازی در زمینه موضوع معلولیت‌ها و جلوگیری از آن نیز با جدیت دنبال می شود. 
به گزارش ایرنا، همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، خانه حمایتی سالمندان در سنندج افتتاح شد. 
دیدار با استاندار کردستان و بازدید از مرکز نگهداری سالمندان، اورژانس اجتماعی 123 و کمپ های ترک اعتیاد از دیگر برنامه های قبادی دانا است. 


لینک خبر!

منبع خبر: ایرنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4549128
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18934592 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228299 اين زيرپورتال امروز: 2581 سایت در امروز: 8488 اين صفحه امروز: 2174