banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   09:32:02
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/11/16 سه‌شنبه

هشدار رییس بهزیستی به آسیب‌های اجتماعی در سکونتگاه‌های غیر رسمی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بنابر نیاز ناحیه منفصل شهری نایسر، فعالیت مرکز خدمات مشاوره‌ای در این ناحیه در شیفت بعداز ظهر ادامه خواهد یافت و به زودی یک مرکز اورژانس اجتماعی در این ناحیه تأسیس می‌شود.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا ظهر امروز در حاشیه بازدید از پایگاه خدمات اجتماعی شماره ۲ ناحیه منفصل شهری نایسر اظهار کرد: نواحی منفصل شهری و سکونتگاه‌های غیر رسمی با توجه به وضعیت معیشتی ساکنان آن و کمبود امکانات رفاهی بیشتر از سایر نقاط شهری در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

وی افزود: ساکنان مناطق حاشیه‌ای شهرها با توجه به شرایط ویژه زندگیشان نیازمند توجه بیشتر مسئولان و متولیان حوزه آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: فعالیت‌های ۲ پایگاه خدمات اجتماعی در نایسر نیز باید به صورت ۲ شیفته باشد تا علاوه بر ساعات اداری ۴ ساعت دیگر نیز در بعدازظهرها به مردم این منطقه خدمات مشاوره‌ای ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه مراکز اورژانس اجتماعی می‌تواند در راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تبعات بعد از آن مؤثر باشد عنوان کرد: با توجه به نیازهای ناحیه منفصل شهری در آینده نزدیک مرکز اورژانس اجتماعی برای خدمات رسانی بهتر ایجاد می‌شود.

قبادی دانا در پایان یادآور شد: همه تلاش خودمان را برای قرار گرفتن کار پرسنل مراکز اورژانس اجتماعی و مراکز خدمات مشاوره‌ای جزو  شغل‌های سخت و دریافت سختی کار انجام داده ایم و امیدواریم به زودی اقداماتی در این راستا انجام شود.

وی همچنین صبح امروز (۱۵ بهمن ماه) در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۴۵۰ هزار معلول در سطح کشور وجود دارد که به ۸۰۰ هزار نفر آنان مستمری پرداخت می‌شود.

وی افزود: حدود ۹۲ درصد از تصدی‌گری‌های بهزیستی به مراکز نگهداری واگذار شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: اعتیاد، طلاق، بیکاری، حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی پنج آسیبی است که در کشور وجود دارد که آسیب‌های طلاق و حاشیه‌نشینی از مشکلات خاص در کردستان است.

قبادی‌دانا از راه‌اندازی سامانه سراج در مجموعه سازمان بهزیستی خبر داد و افزود: در سامانه سراج علت یابی آسیب‌های اجتماعی با تکیه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رسالت سازمان بهزیستی پیشگیری قبل از وقوع آسیب اجتماعی از طریق توانمندسازی افراد است.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: دو سوم معلولیت‌ها بر اثر سوانح رانندگی است و در کردستان پرت شدن از بالای درختان مثمر نیز درصد زیادی دارد.

وی اظهار کرد: غربالگری ژنتیک هم اگر به بصورت اجباری انجام شود قطعاً در کاهش آمار معلولین نقش بسزایی پیدا خواهد کرد ضمن اینکه انجام این آزمایشات برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان است.

قبادی دانا افزود: خیرین کردستان، دو درصد از خیرین کشور را تشکیل می‌دهند که با شفاف‌سازی و تبلیغات بیشتر می‌توان به افزایش این آمار کمک کرد.

وی تصریح کرد: تا سال ۸۵ حدود ۶۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان احداث شده بود که تاکنون در مجموع ۱۰۰ هزار واحد ساخته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۵۳ هزار واحد مسکونی مددجویی در حال ساخت است عنوان کرد: ۱۱۳ هزار خانوار در نوبت دریافت مسکن مددجویی هستند.

وی ادامه داد: کتاب ۴۰ سالگی انقلاب در حوزه بهزیستی روز گذشته رونمایی شد که در آن به برخی اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی اشاره شده است.

قبادی در پایان یادآورشد: در اوایل انقلاب تنها ۱۹ مرکز حمایت از معلولان درکشور وجود داشت که اکنون به ۹۵۰ مرکز رسیده است.


لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4549267
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18935105 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228470 اين زيرپورتال امروز: 2752 سایت در امروز: 9001 اين صفحه امروز: 2313