banner-behzisti
يكشنبه 30 دي 1397   14:44:45
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/10/1 شنبهمعاون سازمان بهزیستی:

پشت‌نوبتی‌های مستمربگیر معلول امسال صفر می‌شود

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در سطح کشور ۲۲۰۰ مرکز توانبخشی وجود دارد که این مراکز برای ۱۰۰ هزار نفر از معلولان اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، حسین نحوی نژاد در جلسه بررسی مشکلات معلولان شهرستان اسدآباد استان همدان ، اظهار کرد:تا سال ۹۶ تعداد ۵۳ هزار مستمری بگیر معلول در کشور داشتیم که با پیگیری دولت و مجلس این میزان مستمری بگیر به ۳.۴ دهم افزایش یافت و از ابتدای انقلاب تا ابتدای امسال تعداد معلولین مستمری بگیر سطح کشور ۳۲۰ هزار نفر است که در ۹ ماه امسال ۵۰۰  هزار نفر نیز اضافه شده و یارانه آنان برقرار است و تقریبا تا پایان سال پشت نوبتی های مستمری بگیر معلول به صفر خواهد رسید.

وی در ادامه عنوان کرد:حق پرستاری به معلولان قطع نخاع تعلق می گیرد که قرار است خانواده هایی که داوطلبانه از معلولین خود نگهداری می کنند بخشی از حق پرستاری  را به این خانواده ها اختصاص دهیم.

نحوی نژاد همچنین از اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان به شهرستان اسدآباد خبر داد و گفت: از این میزان اعتبار ،۱۵۰ میلیون تومان در راستای کمک های موردی به معلولان این شهرستان بوده که این اعتبار تا پایان سال اختصاص می یابد.

وی اضافه کرد:۵۰ میلیون تومان مابقی نیز در بحث مناسب سازی منازل معلولان اسدآبادی خواهد بود

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی کارگاه حرفه آموزی معلولان بالای ۱۴ سال ،واگذاری پرونده های پشت نوبتی و  اخذ مجوز مرکزمعلولیان جسمی و حرکتی در اسدآباد نیز در این شهرستان موافقت شد.
لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3671426
تعداد بازديد کنندگان سايت: 15842088 تعداد بازديد زيرپورتال: 4216204 اين زيرپورتال امروز: 8083 سایت در امروز: 24886 اين صفحه امروز: 6957