banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   09:58:13
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/11/16 سه‌شنبهمعاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ایلام:

بر اساس فتوای مراجع اسلام،صلاحیت های عقلی و روانی ملاک مهمی برای ازدواج است

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه 540 هزار پرونده در حوزه خانواده به دادگاه های کشور ارجاع می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از یهزیستی ایلام؛ "مجید ارجمندی"معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی در کارگاه آموزشی سامانه طلاق در ایلام گفت: سالانه 540 هزار پرونده به دادگاه های خانواده ارجاع می شودکه از این شمار 185 هزار پرونده در حوزه طلاق و 360 هزار پرونده نیز در حوزه اختلافات خانوادگی است.
وی ادامه داد: چنانچه تعداد اعضای خانواده های این افراد را در نظر بگیریم سالانه به طور میانگین بین پنج تا 6 میلیون نفر درگیر این مشکلات خانوادگی هستند.

*** عمده پدیده "کودک همسری" به خانواده های بی بضاعت مربوط است
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به پدیده کودک همسری در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی های انجام گرفته بیشتر این آسیب ها مربوط به خانواده های دارای مشکلات مالی و بی بضاعت است.
ارجمندی اظهار کرد: اگرچه در دین مبین اسلام پایین ترین سن ازدواج برای دختران 9 سال تعیین شده ولی هیچگاه این مسئله مورد تشویق قرار نگرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس فتوای مراجع در مورد ازدواج، فرد مورد نظر باید صلاحیتهای روانی و عقلی لازم را داشته باشد.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: متاسفانه در ایران برخی از مسائل فرهنگی به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته و همین امر موجب بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف شده است.

*** آسیب های اجتماعی روز به روز در حال پیچیده شدن است
ارجمندی به روند آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییراتی که در خانواده های امروزی بوجود آمده بررسی، کاهش و رفع آسیب های اجتماعی نیازمند تدوین راهکارهای جدید است.
به گفته ارجمندی، آسیب های اجتماعی کشور روز به روز در حال پیچیده شدن است و این مساله ضرورت انجام کارهای علمی در این حوزه را تقویت می کند

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4549418
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18935591 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228644 اين زيرپورتال امروز: 2926 سایت در امروز: 9487 اين صفحه امروز: 2464