banner-behzisti
جمعه 30 فروردين 1398   21:29:46
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/11/16 سه‌شنبههمزمان با چهل سالگی انقلاب

103 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان ایلام واگذار شد

مدیر کل بهزیستی استان ایلام گفت: 40 سالگی انقلاب اسلامی فرصتی برای بازنگری خدمات حمایتی انقلاب و نظام به اقشار فرودست و نیازمند جامعه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از ایلام؛"زهرا همتی"مدیر کل ابهزیستی ین استان در خصوص چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی برای مرور خدمات ارایه شده به مردم در گذشته است تا با انجام تحلیل و نگاه به گذشته تغییرات را اعمال و اشتباهات را جبران کنیم.
وی با ذکر اینکه 40 سالگی سن تکامل است، ادامه داد: مسئولان هر حوزه باید خدماتی که در گذشته اثر بخشی مناسب داشته را تقویت و هر خدمتی هم که آثار مثبتی نداشته را حذف کنند.
به گفته وی، هرچند هر دستگاهی در ارایه خدمات پایش سالانه باید داشته باشد ولی دهه فجر بهترین فرصت است تا با بلوغ کامل خدمات 40 سال انقلاب مورد تحلیل قرار گیرد.

*** توسعه خدمات بهزیستی
وی به خدمات این اداره کل در 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: این اداره کل در ابتدای تاسیس در سال 57 به عنوان نهادی حمایتگر فعالیت داشت ولی امروز فعالیتش از چند خدمت محدود به 200 حوزه تخصصی توسعه یافته است.
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: بهزیستی رویکرد توانمندسازی مددجویان را در پیش گرفت و امروز این رویکرد به ارتقا توانمندسازی جامعه رسیده است.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه حمایت معیشتی فرد را وابسته می کند به همین منظور بهزیستی رویکرد خودکفایی و استقلال مالی مددجویان را در دستور کار قرار داد.
وی از جمله اقدام های این سازمان در این زمینه را تامین مسکن مددجویان، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، تشکیل گروه های همیار، طرح مالی خدمات خرد، بیمه خویش فرمایی، بیمه کارفرمایی و بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و غیره برشمرد.
به گفته همتی، این اداره کل در کنار ارایه این خدمات برپایی کارگاه های آموزشی نظیر مهارتهای فردی و خانوادگی برای مددجویان را در دستور کار قرار داده است.

*** توسعه حمایت ها از زنان سرپرست خانوار
وی به حمایت این اداره کل از زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: این اداره کل از زنان سرپرست خانوار نیازمند که به دلائل مختلف اعم از فوت، طلاق، بد سرپرستی و غیره به حمایت نیاز داشته خدمات ارایه می کند.
مدیر کل بهزیستی ایلام یاد آور شد: هم اینک بیش از 6 هزار زن سرپرست خانوار در استان 580 هزار نفری ایلام زیر پوشش خدمات این اداره کل قرار دارند.

*** انجام فعالیت های پیشگیرانه توسط بهزیستی ایلام
وی به فعالیتهای پیشگیری بهزیستی ایتان اشاره کرد و گفت: این اداره کل در کنار ارایه خدمات به مددجویان با اجرای برنامه های پیشگیرانه در حوزه معلولیت و آسیب های اجتماعی نظیر معلول زائی، اعتیاد، طلاق، خشونت و غیره داشته است.
وی اظهار داشت: در این زمینه اجرای طرح غربالگری اضطراب، غربالگری شنوایی نوزادان، تنبلی چشم، درمان معتادان، پیشگیری از معلولیت های ناشی از انفجار مین و غیره از دهه 70 در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
به گفته وی، با اجرای این طرح نرخ معلولیت در این استان در سال های اخیر روندی نزولی داشته و روبه کاهش است.

*** توسعه فعالیت های اورژانس اجتماعی
همتی به راه اندازی مراکز اورژانس اجتماعی بهزیستی در این استان از دهه 80اشاره کرد و گفت: این مراکز با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر خودکشی، همسر آزاری، کودک آزاری، اختلافات خانوادگی، مشکلات فردی و غیره راه اندازی و فعالیت دارند.
به گفته وی، تاکنون مراکز اوررژانس اجتماعی (123)در هشت شهرستان استان راه اندازی و پوشش تمامی شهرستان های استان به این مرکز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

*** 103 مددجوی بهزیستی ایلامی در 40 سالگی انقلاب صاحبخانه می شوند
مدیر کل بهزیستی ایلام به برنامه های این اداره کل در دهه فجر اشاره کرد و گفت: همزمان با چهلمین فجر انقلاب اسلامی 103 خانوار مددجوی زیر پوشش این نهاد در مناطق مختلف این استان صاحبخانه خواهند شد.
وی افزود: برای ساخت این واحدها بین 60 تا 80 میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان پرداخت شده است.
مدیرکل بهزیستی ایلام افتتاح مرکز مشاوره روان پویا را از دیگر برنامه های دهه فجر امسال عنوان کرد که در شهر ایلام فعالیت خود را با هدف ارائه خدمات مشاوره ای آغاز می کند.
همتی اظهار کرد: علاوه بر این همزمان با دهه فجر امسال سامانه طلاق برای نخستین بار در مرکز استان افتتاح می شود که در قالب آن زوج های متقاضی پرونده طلاق خود را در این سامانه ثبت کرده و خدمات تخصصی مشاوره و ... را دریافت خواهند کرد.
وی افتتاح مرکز ویزیت در منزل سالمندان، موسسه خیریه و طرح های اشتغال در آبدانان و دره شهر، افتتاح مرکز سلامت روان در سیروان و راه اندازی کارگاه اشتغالزایی در چرداول را از دیگر برنامه های این اداره کل در دهه فجر امسال برشمرد.
به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، همچنین در طول دهه فجر انقلاب اسلامی امسال خدمات مرکز کلینیک جامع توانبخشی بصورت رایگان و مراکز مشاوره بصورت تخفیف 70 درصدی برای عموم ارایه خواهد شد.
بیش از 26 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4537822
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18889698 تعداد بازديد زيرپورتال: 5214612 اين زيرپورتال امروز: 8541 سایت در امروز: 27560 اين صفحه امروز: 7326