banner-behzisti
جمعه 30 فروردين 1398   21:26:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/8/19 شنبهمدیر کل بهزیستی استان کرمان:

ساز و کار شناسایی فعالان اجتماعی در بهزیستی استان کرمان طراحی می شود

نشست تخصصی معاون و مدیران حوزه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی با حضور معاون مشارکت های سازمان بهزیستی کشور ، مدیر کل و معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان کرمان در محل سازمان بهزیستی کشور برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بهزیستی کرمان؛ این نشست با هدف بررسی و بازنگری منابع مسکن مددجویی ، منابع اشتغال ، نظارت بر مراکز ، مسئولیت اجتماعی و ضرورت شریک یابی اجتماعی و بانک اطلاعات کشوری انجام شد .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان در این نشست با اشاره به ضرورت شریک یابی اجتماعی در مسئولیت های اجتماعی گفت : بهزیستی استان کرمان ساز وکاری را برای شناسایی  فعالان اجتماعی و استفاده از ظرفیت آنان در تعاملات اجتماعی طراحی می کند.

وی با بیان اینکه فعالان اجتماعی از مقبولیت بالایی در جامعه برخوردارند؛عنوان کرد: رسالت فعالان اجتماعی بسیج و سوق دادن منابع به سمت بهزیستی با هدف رسیدگی و حل مشکلات مددجویان است و انتظار داریم سازمان از این برنامه حمایت کند.

وحید زاده معاون مشارکت های مردمی بهزیستی با بیان اینکه بهزیستی یکی از اعضای شورای زکات عام است،عنوان کرد : علیرغم فتوای مراجع حتی یک درصد  از زکات  هم به بهزیستی اختصاص داده نمی شود که این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه داوطلبان زیادی حاضرند با بهزیستی در حل مسائل اجتماعی  همکاری نمایند افزود : سال ها قبل این داوطلبان  به صورت قانونی با سازمان بهزیستی همکاری داشته اند که امروزه این روند همکاری متوقف شده است.پیشنهاد می شود صدور مجوز های قانونی برای همکاری داوطلبان را مراجع رسمی کشور از جمله مجلس شورای اسلامی پیگیری کند.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی کرمان با مهم دانستن اشتغال مددجویان اظهار داشت : برای حل مساله اشتغال مددجویان بهزیستی استان با اداره کار؛ در زمینه کاهش سود تسهیلات – افزایش حق بیمه سهم بیمه کارفرمایی از 5 سال به 10 سال به ویژه برای معلولین ، افزایش سطح اعتبارات خود اشتغالی – افزایش سقف اعتبارات مشاغل خانگی و تجدید نظر در خصوص طرح کارورزی مددجویان در استان پیگیری شده است .

وی با تشریح مشکلات مسکن مددجویان خاطر نشان کرد : برای افزایش سهم کمک بلاعوض سازمان با توجه با نرخ رو به رشد تورم  در ساخت و ساز ، اعطای زمین رایگان به معلولین و همچنین پرداخت تسهیلات زنجیره ای به جامعه هدف در استان کرمان هم باید ساز و کارهایی طراحی شود .

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4537808
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18889649 تعداد بازديد زيرپورتال: 5214595 اين زيرپورتال امروز: 8524 سایت در امروز: 27511 اين صفحه امروز: 7312