banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:14:57
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/7/1 يكشنبهمدیر کل بهزیستی استان زنجان عنوان کرد:

توجه ویژه بهزیستی به ادامه تحصیل کودکان کار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در اجرای طرح توزیع بسته های حمایتی_ آموزشی کودکان کار و خیابانی گفت: یکی از اهداف عالیه بهزیستی توجه به ادامه تحصیل کودکان کار است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از زنجان ؛ مدیر کل بهزیستی این استان  گفت: 132 کودک کار توسط بهزیستی شناسایی شده اند که از این تعداد 129 نفر دانش آموز هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در حاشیه مراسم اهدای لوازم التحریر به کودکان کار که با حضور خانواده ها و دانش آموزان برگزار گردید خاطرنشان کرد: طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) از سال 95 بصورت سالانه با هدف ترغیب و تشویق خانواده های کودکان جهت ادامه تحصیل فرزندانشان اجرا می شود.

وی با اشاره به اهدای لوازم التحریر و کیف مدرسه به ارزش 3 میلیون ریال به هر دانش آموز توسط بهزیستی گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام "حمایت از کالای ایرانی"  تمامی لوازم التحریر  اهدا شده به کودکان کار از برندهای ایرانی تهیه شده  است.همچنین از اولیای کودکان مهدهای کودک نیز درخواست شده است که برای کودکان خود کالای ایرانی بخرند.

محمدی از نظارت بهزیستی در نحوه پرداخت شهریه مدارس کودکان کار خبر داد وابراز داشت: با تعاملی که با مدارس صورت پذیرفته اغلب کودکان بصورت رایگان مشغول به تحصیل هستند و شهریه تعدادی نیز توسط خیرین پرداخت گردیده است.

وی بازگشت سه "کودک کار "به تحصیل را از فعالیت های در خور توجه مرکز حمایتی_آموزشی کودکان کار برشمرد و تصریح کرد: 132 کودک کارشناسایی شده توسط بهزیستی دارای خانواده هستند و شغل اغلب آنها آب فروشی در مزار شهدا ست.

این مقام مسئول برگزاری کلاس های تقویتی، زبان، نقاشی و فوتبال را از برنامه های اجرا شده برای کودکان معرفی کرد و افزود: در صورت افت تحصیلی کودکان کار بهزیستی از معلمین خصوصی برای بهبود  وضعیت تحصیلی آنان استفاده می کند.

گفتنی است در این برنامه ضمن تحویل لوازم التحریر و بن کفش و کیف به کودکان ، از 7 کودک کار که در سال گذشته رتبه ممتاز را کسب نموده اند تقدیر شد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998465
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16824609 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585698 اين زيرپورتال امروز: 793 سایت در امروز: 2261 اين صفحه امروز: 680