banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:14:50
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/6/31 شنبه

افتتاح پایگاه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران در شهرستان بندرعباس

پایگاه غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران بهزیستی با حضور جمعی از مسولین استانی و شهرستانی در مرکز هنگام ازدواج و شیردهی هرمزگان به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل ازهرمزگان ؛ "سامیه جهانشاهی "معاون امورفرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان هرمزگان هدف از راه اندازی مرکز را پیشگیری از معلولیت های کم شنوایی و ناشنوایی و تشخیص و درمان به موقع کودکان و نوزادان شیرخوار عنوان کرد و اظهار داشت: با  راه اندازی این پایگاه تعداد بیشتری از نوزادان در همان بدو تولد از نظر شنوایی مورد غربالگری قرار می گیرند.

معاون امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان تصریح کرد : در سال گذشته 60 درصد جمعیت نوزادان استان و 72 درصد نوزادان شهرستان بندرعباس تحت پوشش برنامه غربالگری شنوایی قرار گرفتند.

وی ضمن برشمردن تاثیرات غیرقابل برگشت بر تحول زبانی و گفتاری کودکان در صورت تاخیر در تشخیص کم شنوایی ، اظهار داشت : غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است و والدین باید حساسیت زیادی برای انجام این آزمایش ها داشته باشند.

هادی مرادی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس نیز در این باره عنوان کرد : با راه اندازی این پایگاه در مرکز شهر مطمئنا دسترسی افراد جهت دریافت خدمات شنوایی برای نوزادان بیشتر خواهد شد.

وی گفت: در این برنامه با تشخیص و و شناسایی زود هنگام موارد کم شنوایی و ارجاع به موقع به مراکز درمانی  از ناشنوایی و کم شنوایی کودکان جلوگیری می شود.

 سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس در ادامه ضرورت و اهمیت تعامل و مشارکت سازنده ادارات و دستگاههای همکار از جمله ادارات ثبت احوال, مراکز بهداشتی و درمانی,  بیمارستانها و مرکز بهداشت با مجریان برنامه غربالگری مستقر در اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس  را یادآور شد.

گفتنی است در این مراسم نمایندگانی از معاونت بهداشت استان, معاونت پیشگیری بهزیستی استان ، رییس بهزیستی شهرستان بندرعباس و نیز جمعی از کارشناسان ستادی و شهرستانی که مجریان این طرح هستند در مراسم افتتاحیه این پایگاه حضور داشتند.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998464
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16824606 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585697 اين زيرپورتال امروز: 792 سایت در امروز: 2258 اين صفحه امروز: 679