banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:15:58
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/4/31 يكشنبه

بیش از 61 هزار واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید برای مددجویان احداث شده است

 دومین مرکز بهبودی اقامتی با اختلال مصرف مواد با ظرفیت 45 نفر و خانه سلامت روان محلی درگهان  با  حضور محمدعلی کوزه گررئیس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی و جهان حیدری رییس دبیرخانه توسعه موسسات ونظارت بر مراکز غیر دولتی سازمان بهزیستی کشور ، مدیر کل و معاونین بهزیستی استان در شهرستان قشم راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از  هرمزگان ؛"محمدعلی کوزه گر"در آیین افتتاح طرح های بهزیستی شهرستان قشم گفت: 61 هزار و 228 واحد مسکونی در دولت تدبیر و امید برای مددجویان احداث شده است و هم اکنون نیز 55 هزار و 377 واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور در حال احداث است.

وی افزود :پنج میلیون و 200 هزار مددجو از خدمات سازمان بهزیستی در سراسر کشور بهره می برند که یک میلیون و 400 هزار نفر از آنان معلول هستند.

کوزه گر پیشگیری از معلول زایی در کشور را از جمله اقدامات بهزیستی  برشمرد و یادآور شد: در ماده 75 قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک ازدواج و کاهش معلول زایی ذکرشده تا بتوان با تکمیل پرسشنامه ژنتیک ازدواج و توسعه مراکز مشاوره و خدمات تشخیصی اختلالات ژنتیکی نسبت به کنترل، مهار و پیشگیری معلول زایی در کشور اقدام شود. 
رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با یک مشاوره مناسب و به هنگام و نیز انجام اقدام های لازم پیش از ازدواج، بعد از ازدواج و هنگام بارداری می توان از تولد فرزند معلول جلوگیری کرد.

وی همچنین تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که با وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است؛ مددجویان بهزیستی در کارگاه های تولیدی به کار گرفته می شوند.
کوزه گر ادامه داد: مشارکت این قشر از جامعه در فعالیت های مختلف اجتماعی و اقتصادی در آگاهی بخشی به جامعه و پیشگیری از تولد افراد معلول بسیار موثر است.سال گذشته برای 57 هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی اشتغال ایجاد شده است.

وی پیشگیری ، مداخله و درمان وتوانمندسازی را سه استراتژی بهزیستی برای پیشبرد اهداف سازمان و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها برشمرد و تصریح کرد : مشارکت های مردمی استراتژی چهارم بهزیستی است زیرا بدون همراهی مردم و نهادهای مردمی دستیابی به سه استراتژی ذکر شده امکان پذیر نخواهد بود.

 رییس مرکز مشارکت های مردمی و توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: وجود مراکز مشاوره در شهرها و روستاها می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی کند و از همین رو سازمان بهزیستی برای احداث مرکزهای مشاوره توسط بخش خصوصی هم برنامه دارد.

همچنین بازدید از مرکز آموزشی -توانبخشی گلهای بهشتی و واگذاری واحد مسکونی به خانوارهای دارای سه عضو معلول در شهرستان قشم با حضور مسئولان صورت گرفت.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998478
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16824632 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585712 اين زيرپورتال امروز: 807 سایت در امروز: 2284 اين صفحه امروز: 693