banner-behzisti
جمعه 2 فروردين 1398   08:18:19
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/4/10 يكشنبه

افتتاح نخستین مرکز TC ویژه بانوان در استان خوزستان

نخستین مرکز TC ویژه بانوان تحت نظارت بهزیستی استان خوزستان با عنوان روشنا ؛طی مراسمی با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از خوزستان، استاندار خوزستان در این مراسم گفت: همواره در مسیر رشد و توسعه، گروه‌هایی باز می مانند و در گذران زندگی دچار مشکل می‌شوند و آسیب‌های اجتماعی گریبانشان را می‌گیرد اینجاست که وزارت رفاه باید متولی کار شود و در این خصوص برنامه ریزی کند و این افراد را به چرخه اجتماع بازگرداند.

 وی ادامه داد: خوشبختانه در حوزه اجتماعی تیم خوبی در استان زمام امور را در دست دارد و در حوزه معاونت سیاسی اجتماعی استانداری حوزه اجتماعی بسیار فعال بوده و زیر چتر حوزه سیاسی قرار نگرفته است .
 وی با اشاره به فعالیت های ارزنده حوزه بانوان و زنان در استان بیان داشت: در حال حاضر بین آموزش و پرورش, دانشگاه, بهزیستی, نیروی انتظامی و همه دستگاه‌های مربوط در زمینه مسائل اجتماعی در استان رابطه‌ای مبتنی بر تعامل و حمایت شکل گرفته و اقدامات مفید و موثر در این زمینه دیده می شود.

استاندار خوزستان ضمن تقدیر از دست اندرکاران تاسیس مرکز TC ویژه بانوان در استان گفت: مرکز TC روشنا, اولین مرکز تی سی ویژه بانوان در استان و دومین مرکز تی سی بانوان در کشور است.وباید از کمپ ها به سمت مراکز Tc حرکت کنیم و مراکز TC را تقویت کرده و گسترش دهیم . 

 شریعتی با بیان اینکه حوزه کار با انسان بسیار دشوار است و نیازمند برنامه مدون برای جلوگیری از هدر رفت منابع است افزود: مسائل نرم افزاری در این حوزه از مسائل سخت افزاری مهم تر است و جمع کردن تیمی برای هدایت و راهبری چنین مجموعه هایی کار آسانی نیست.

وی همچنین با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات گذشته در ایران و سایر کشورها گفت: واقعیت موجود جامعه این است که داشتن یک مرکز TC برای استان خوزستان کم است و انتظار می رود برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز بیشتر صورت گیرد.
 استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: متاسفانه در جامعه مردسالار ما مسائل بانوان به حاشیه رانده می شود و این در حالی است که اگر زنان در معرض آسیب باشند آسیبی که آنها می بینند به کل جامعه ضربه خواهد زد . 
شریعتی در پایان ضمن بیان اینکه باید مباحث اجتماعی  از قبیل اعتیاد, کودکان بازمانده از تحصیل و ... متوازن با هم پیش بروند تصریح کرد: باید شرایط عادلانه در جامعه استقرار یابد و همه آسیب ها که زنجیروار به هم متصل هستند از جمله مسائل بانوان در محوریت تمرکز و نگاه مسئولان قرار گیرد تا شاهد کاهش آسیب ها در جامعه  باشیم.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4324344
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18052935 تعداد بازديد زيرپورتال: 4964860 اين زيرپورتال امروز: 1932 سایت در امروز: 6972 اين صفحه امروز: 1731