banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:15:54
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/9/13 سه‌شنبهوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

دولت روحانی در حوزه تامین اجتماعی ظرفیت عظیمی ایجاد کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طول دولت تدبیر و امید، میزان دریافتی مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی سه تا پنج برابر افزایش یافت و دولت حداکثر توان خود را در این بخش به کار برد. 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل به نقل از ایرنا، شامگاه سه شنبه در آیین بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی «مادر» شهرستان سرخه از طریق ویدئو کنفرانس در ارتباط با رئیس جمهوری در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان، افزود: در حوزه درمان تعداد بیمارستان های تامین اجتماعی در طول دولت تدبیر و امید به 76 بیمارستان افزایش یافت و 2 هزار و 200 تخت به مجموعه تخت های درمانی این سازمان افزوده شد. 

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید، ظرفیت های عظیمی در زمینه توسعه تجهیزات پزشکی سازمان تامین اجتماعی که در خدمت بیش از 42 میلیون ایرانی است ایجاد شد. 

وی ادامه داد: همچنین در این دولت بهره برداری از 52 طرح درمانی و بیمه ای با اختصاص میلیارد ها ریال اعتبار در دست اقدام است. 

** معیشت مردم مهمترین رکن توجه دولت است 
شریعتمداری گفت: در شرایط کنونی مهمترین موضوع مورد توجه دولت تامین معیشت آبرومندانه مردم ایران است که همه دستگاه های اجرایی موظف هستند در این زمینه به وظایف خود عمل کنند. 

وی افزود: در طول دولت تدبیر و امید، میزان دریافتی مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی سه تا پنج برابر افزایش یافت و دولت حداکثر توان خود را در این بخش به کار برد. 

وی ادامه داد: این دولت 90 هزار میلیارد ریال برای مقابله با فقر مطلق اختصاص یافت تا با تامین حداقل میزان دستمزد، شرایط مطلوب زندگی برای آحاد مختلف مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر فراهم شود. 

شریعتمداری همچنین با اشاره به این که سمنان دومین استان کشور از نظر بیشترین افراد تحت پوشش تامین اجتماعی نسبت به جمعیت است، گفت: در این استان 71 درصد مردم تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند که این رقم در بخش جمعیت شهری به 94 درصد می رسد. 

در این آیین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستور رئیس جمهوری که از طریق ویدئو کنفرانس با جلسه در ارتباط بود، 2 طرح درمانی و توانبخشی را در استان سمنان افتتاح کرد. 

درمانگاه تامین اجتماعی «مادر» در شهرستان سرخه با زیربنای سه هزار و 500 متر مربع در 2 طبقه ساخته شد، برای ساخت و تجهیز این درمانگاه 180 میلیارد ریال هزینه شد که 150 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و 30 میلیارد ریال اعتبار به منظور تجهیز بود. 

ارایه خدمات ویزیت با حضور پزشکان عمومی، دارویی، آزمایشگاهی، تزریقات، دندانپزشکی شامل جرم گیری، کشیدن و ترمیم در 2 یونیت از خدمات این درمانگاه است. 

درمانگاه تامین اجتماعی سرخه در کوتاه ترین فاصله با محور اصلی تهران- مشهد در مسیر زائران امام رضا(ع) قرار گرفته و زائران می توانند از خدمات این درمانگاه بهره مند شوند. 

شهرستان سرخه در فاصله 22 کیلومتری مرکز استان سمنان قرار دارد. 

همچنین در این آیین به صورت همزمان مرکز توانبخشی «آفرینش» شهرستان شاهرود با حضور رئیس سازمان بهزیستی و سرپرست سازمان تأمین اجتماعی بهره برداری شد، این مرکز با ظرفیت پذیرش 100 تن در زمینی به مساحت 9 هزار و 500 متر در سه طبقه احداث شده است و در زمینه حرفه آموزی و مهارت افزایی برای بانوان فعالیت می کند، با افتتاح این طرح برای 20 تن اشتغال ایجاد شد. 

شهرستان شاهرود در فاصله 184 کیلومتری مرکز استان سمنان قرار دارد. 

گفتنی است، حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» و هیات همراه رئیس جمهوری اسلامی ایران روزهای سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر کاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور دارند و در این سفر 78 مصوبه با 14 هزار و 660 میلیارد ریال پیش بینی شده است. 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998477
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16824630 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585711 اين زيرپورتال امروز: 806 سایت در امروز: 2282 اين صفحه امروز: 692