banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:50:53
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/9/12 دوشنبهرئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت عنوان کرد:

بستر سازی همه جانبه برای مطالبه حقوق افراد دارای معلولیت

انوشیروان محسنی بند پی در مراسم بزرگداشت روز جهانی افراد معلولیت؛ بر تبدیل روحیه نوع دوستی و مددکاری در میان افراد جامعه ،به یک فرهنگ ملی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم جشن« روز جهانی افراد دارای معلولیت » گفت:امروز روزی است که باید مروری داشته باشیم بر  روش های تسهیل شرایط و بستر سازی مناسب برای تاثیر گذاری و اثربخشی عزیزان معلول در جامعه  که غیر از ناتوانی جسمی که دارند از نبوغ و استعداد  ظرفیت های ویژه برخوردارند و بکوشیم تا در کمال و بالندگی خود محدودیتی احساس نکنند.

وی افزود:بهزیستی به عنوان متولی این عزیزان سه استراتژی را دنبال می کند.اول تلاش همه جانبه و فرایند مدار برای پیشگیری از معلولیت ها،که شامل غربالگری های پیش از تولد،شنوایی و بینایی وطیف اتیسم و آلزایمر است.امروزه دستاوردهای حوزه توانبخشی جمهوری اسلامی در سطح جهانی مطرح شده است.دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ،متخصص توانبخشی تربیت می کند؛ در سطح دنیا بی نظیر است.

 سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت:تصویب قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، نقطه عطفی در حوزه توانبخشی است که سازمان بهزیستی وظیفه اخلاقی،شرعی و قانونی  مطالبه و اجرای بند بند این قانون را عهده دار است.همچنین اجرای این قانون از دغدغه های وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است و با جدیت پیگیر تأمین منابع مالی برای این امر است.
 محسنی بند پی با تاکید بر نقش اساسی سازمان های مردم نهاد بر پیشبرد اهداف بهزیستی گفت:راهبردی سوم ما استفاده از ظرفیت های ارزشمند و نیکوکارانه جامعه است و شرکای اجتماعی ما که به خاطر نوع دوستی و خدا پرستی و با الگو گرفتن از حدیث زیبای امام رضا(ع) که زیست نیکو در نیکو زیستن دیگران است؛ وارد این کار شده اند و این امر باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
 وی افزود:در حال حاضر 2200مرکز با ما همکاری دارند که از این تعداد 850مرکز به صورت شبانه روزی و باقی، روزانه هستند.همچنین در شهر تهران به غیر از دو مرکز،تمامی مراکز واگذار شده اند که بخش خصوصی بهتر از خود ما این مراکز را اداره می کند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص اشتغال معلولان کشور گفت:از ابتدای امسال تا کنون 27هزار مورد اشتغال ایجاد شده است که 15هزار نفر از این آمار را افراد معلول تشکیل داده اند.همچنین تسهیلاتی مانند وام های کم بهره و یا تقبل حق بیمه کارفرمایی برای بنگاه های اقتصادی و افرادپذیرنده معلولان در نظر گرفته است.
 وی افزود :علاوه بر این ها سهمیه سه درصدی استخدام معلولان در نهاد های دولتی به قوت خود باقی است و در صورت عدم اجرای این قانون، سهمیه استخدام نهاد متخلف قطع می شود و مجازات اسلامی در انتظار مسئول آن نهاد  خواهد بود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان سخنانش اظهار امیدواری کردکه تمامی معلولان از امکانات،تجهیزات آموزش ها و فرصت های شغلی بهره مند شوند تا در زندگی اجتماعی آنان اختلالی ایجاد نشود.


 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998683
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16825204 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585937 اين زيرپورتال امروز: 1019 سایت در امروز: 2856 اين صفحه امروز: 898